Asgari Ücretli Çalışacak Mühendis !!! Arıyormuş

Bartın İl Özel İdaresi asgari ücretli mühendis istiyor!!!

Asgari Ücretli Çalışacak Mühendis !!! Arıyormuş
Asgari Ücretli Çalışacak Mühendis !!! Arıyormuş ADMİN

Herkes bir üniversite bitirip güzel maaş ile güzel bir iş hayal eder. Ama güzel maaş özel sektörlerde ilk zamanlar da bulunması zor nimet. Bu yüzden ilk çalınacak kapı genelde devlet kapısı olur. Bilindiği gibi en son yapılan merkezi atamalarda çok az sayıda alım yapıldı. Bu yüzden çoğu kişi umudunu açıktan atamalara, sözleşmeli personelliklere bağladı. Bunlardan biri de inşaat mühendisleri. Normal bir inşaat mühendisi herhangi bir özel şirkette kolaylıkla işe başlayabiilir. En az alacağı ücret de 2 bin TL'dir. Devlete memur olabilirse bu maaş 3700'den başlar.

 

Bartın İl Özel İdaresi dün sözleşmeli personel alacağına dair ilan verdi. Bir tanesi hariç hepsinde maaş hakkında bilgi yok. O bir tanesi de inşaat mühendisliği. Alacakları kişi sayısı da bu alanda bir sadece. Vasıfsız bir işçi bile asgari ücreti beğenmez ve çalışmazken yayınlanan ilanda asgari ücretli inşaat mühendisi aramaları çok garip. Neye istinaden lisans mezununa asgari ücret verip çalıştırmayı düşünüyorlar anlamak imkansız.

 

Özel sektörde bile minumum 2 bin lira maaş alan inşaat mühendisleri bu ilanı gördüklerinde ne dediklerini kestirebilmek zor değil. Kim olsa onların yerinde aynı şeyi söyler -hadi lan!

Asgari Ücretli Çalışacak İnşaat Mühendisi !!! Arıyormuş
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
Emin     0000-00-00 ..... Bartın il özel idaresi .....@
Burak     2017-01-24 Bir hühendis adayı olarak söylüyorum insaları o kadar sene fakültede eşşek gibi zorluyorlar. Dersleri zar zor geçip bir de böyle manzaralarla karşılaşmak hiç hoş değil...
Furkan     2017-01-23 Bulurlar :)
Teoman     2017-01-23 Senelerce oku, ter dök Küfür gibi teklif al. Biraz saçmalamışlar sanırım..
Adnan Dan     2017-01-23 Vay arkadaş ciddi ciddi güldüm buna ya.. Asgari ücretle mühendis.. kafası iyi di heralde
Gökhan ZEYBEKOĞLU     2017-01-23 O kadar çalış, oku, adam ol. Sonucunda bir sözleşme parçası ve asgari ücret maaş. Yazık.
bilgi     2017-01-23 Gerçekten çok ayıp bir şey ben bir ee mühendisi olarak özel sektörde bu maaşı verenler var ne yapmak lazım yani böylelerine karşı el mecbur çalısıyorsun