Öğretmen Atama Tarihi ve Kontenjanları Ne Zaman Açıklanacak?

2017 Mart ayında yapılacak öğretmen atamalarının tarihi ve ne kadar öğretmen ataması yapılacağına dair resmi bir açıklama yapılması beklenirken, bugün DPB (Devlet Personel Başkanlığı) tarafından yapılan resmi açıklama öğretmen atama tarihine de ışık tuttu. 2017 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğretmen atama kontenjanları ne zaman açıklanacak?

Öğretmen Atama Tarihi ve Kontenjanları Ne Zaman Açıklanacak?
Öğretmen Atama Tarihi ve Kontenjanları Ne Zaman Açıklanacak? ADMİN2017 yılı kadrolu memur atamaları için tüm kurumlara tanınan kontenjan 60 bin olarak daha önce açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığının bu rakam içerisinde an itibariyle 5 bin kontenjanının olduğu bilinse de bu sayının ilerleyen zamanlarda artış göstermesi bekleniyor.

Ayrıca 2017 yılında kadrolu öğretmen atamalarının dışında sözleşmeli öğretmen atamaları da olacak. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından daha önce açıklandığı üzere 2017 Mart atamasında kadrolu öğretmen ataması yapılması beklenmiyor. Bu sebeple Şubat ayında yapılacak öğretmen atamaları için sözleşmeli öğretmen atama vizesi gereken durumlarda MEB tarafından alınabilir.

Nisan ayında yapılacak olan başkanlık sistemi referandumundan hemen önce öğretmen atamalarının yapılması beklenirken, yine MEB müsteşarı Yusuf Tekin atama sayısının 25 bin ile 30 bin arasında olabileceğini söylemişti. Peki 2017 Mart öğretmen atama kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Mart ayında kaç öğretmen ataması yapılacağı, atama türü, atama takvimi ve kontenjanlar ne zaman açıklanacak? Bu soruların cevabı bugün DPB tarafından yapılan 2017 KPSS atama takvimi açıklamasında bulunabilir.Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklama da, DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanması için verilen tarih 13 Mart olarak açıklandı. Yani DPB'nin, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ne kadar personel ihtiyacının olduğunu soracağı tarih 13 Mart 2017. Milli Eğitim Bakanlığı da Mart ayında yapacağı sözleşmeli öğretmen ataması için vizeyi bu tarihte alacak. Ardından MEB'e tanımlanan sözleşmeli atama kontenjanına göre Mart ayı içerisinde öğretmen atamaları yapılacak.

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500