Whatsapp İle PKK ve FÖTÖ'cü Memur Avı

Whatsapp yazışmaları takibe alınarak PKK'lı ve FETÖ'cü memurlar belirlenecek

Whatsapp İle PKK ve FÖTÖ'cü Memur Avı
Whatsapp İle PKK ve FÖTÖ'cü Memur Avı ADMİN

 PKK ve FETÖ yandaşı memurların tespitine yönelik operasyonlar bütün süratiyle sürdürülürken, açığa alınan ve ihraç edilen memur adedi da giderek artıyor. Terör yandaşı memurların belirlenmesi hedefiyle bütün kaynaklar göz önünde bulundurulurken, sabit tespit edilen delillere dayalı olarak soruşturmalar sürdürülüyor.  Olağanüstü hal sürecinde operasyonların adedi artarken terör yandaşı memurların belirlenmesi hedefiyle çoğu bilgi kaynağından faydalanılıyor. Bu kaynaklar içinde memurların  bulundukları whatsapp gruplarında gerçekleştirdikleri yazışmalar da kanıt kabul edilecek. 

Bilindiği üzere daha evvel FETÖ mensuplarının byLock isminde bir program üzerinden birbirleriyle irtibat sağladığının belirlemesiyle bu program üzerinden uygulanan bütün yazışmalar araştırma altına alınmış ve gözaltı, açığa alma, ihraç işlemleri yapılmıştı.  Whatsapp yazışma ihbarları değerlendirilecek  Whatsapp gibi başka saklı yazışma olanağı tanıyan programlar da takibe alınırken, memurların whatsapp gruplarında gerçekleştirdikleri yazışmaların ihbar ile ya da direkt olarak erişimle belirlemeyle soruşturmalar başlayacak. Yazışmalarda soruşturmaya sebep olacak kriterlerde terör teşkilatı yandaşlığını bildiren söylemler, anarşik çağrılar, yasa dışı eylem davetleri, devlet bütünlüğüne karşı söylemler aranacak.

Birçok kamu kurumunda whatsapp kümeleri kurularak iş ya da sohbet amacıyla toplu iletişim, bilgilendirme ve duyurular paylaşılması hedefiyle whatsapp kümeleri kullanılıyor. Genellikle okullarda öğretmenler ile okul idaresi arasında etkileşim sağlanması adına whatsapp gruplarından faydalanılıyor.    Üyesi bulundukları whatsapp gruplarında söz hususu yazışmaların yer alması sebebiyle ihbarda bulunacak yurttaşların ihbarları hemen değerlendirmeye alıncak ve soruşturmalar titizlikte yürütülecek. 

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
Göksel     2017-02-02 Ne oluyor böyle, nereye gidiyoruz neye dönüşüyoruz artık kestirmek güç. Sonumuz iyi olur umarım.
Birsen Yıldırım     2017-02-02 İyice şaşırdılar ne yapacaklarını kimsenin özeli kalmadı artık :/
Wolfteam     2017-02-02 FETÖ çok gizli bir örgüttür. Bu örgüte bulaşanların derhal cezalandırılması gerekmektedir. İnşallah yaptıkları yanlarına kalmaz..
mcpapas     2017-02-01 İnternet ortamı ( web ) 3. dünya savaşının en büyük silahıdır. artık herşey sanal alemlde.
Ayşen     2017-02-01 kendimi bildim bileli hiç kimseden yana olmadım; savunmadım bile. Herkes yok şu iyi, yok şu böyle, yok şuna dalkavukluk yaparsan böyle, diye diye başımın etini yedi. Ama, iyi kimseden yana olmamışım. Ve hala iyi ki de kimseden tarafı değilim!
Mehmet ARSLAN     2017-02-01 Uygulamaların incelenmesi güzel haberler fakat devletin bu tür istihbaratları çok daha farklı yollarla edinmesi gerekir. Çünkü eminimki şuan inceleniyoruz. Neden benm yazışmalarım okunsun ki ? İnsan haklarına aykırı bir durum.
ishana     0000-00-00 Allah devletimize zeval vermesin. Devletimizin iç ve dış düşmanlar için savunma mekanizması geliştirmesi kadar doğal bir şey olamaz
Barbarossa     2017-02-01 Başlıkta memur yerine menur yazmışşsın onu düzelt bence , fetöcüler hala temizlenmedi mi yav.
emir balın     2017-02-01 By lock uygulaması üzerinden en son sunucu verilerini ele geçirmişlerdi whatsapa başvuru da bulunulması gerekli ama fakat
Kemal     2017-02-01 Umarım en kısa sürede bulunurlar. Whatsapp gibi mesajlaşma programlarının bu işlerde kullanılacağı hiç aklıma gelmezdi.