Taşarona Kadro Konusunda Bakanın Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Mehmet Müezzinoğlu çalışma hayatıyla alakalı mühim açıklamalar yaptı.

Taşarona Kadro Konusunda Bakanın Açıklaması
Taşarona Kadro Konusunda Bakanın Açıklaması ADMİN


Konuşmasında işsizlik fonu ve emeklilik yaşına değinen Bakan Müezzinoğlu'nun en ilgi çeken açıklaması ise taşerona kadro konusu ile ilgili oldu. Uzun süredir beklenilen taşerona kadro konusu ile ilgili de bilgiler veren Müezzinoğlu, taşerona kadro düzenlemesi amacıyla tarih verdi.
Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklamalarına göre taşerona kadro düzenlemesi referandumun ardından ele alınacak. Taşeron sorununu referandum sürecinde gündeme getirmeyi doğru bulmadığın ifade eden Bakan Müezzinoğlu, 2017 Nisan ya da Mayıs ayından sonra mevzu üstünde planlama yapılacağını belirtti. Taşerona kadro verilmesi konusundaki düzenleme, Kamu Çalışanı Reformu kapsamında yapılarak taşeron problemi çözülecek.Taşeron işçilere kadro verilmesi konusu ile ilgili ilk açıklamanın üzerinden 1,5 yıldan çok vakit geçti. zamanın Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun verilen taşerona kadro müjdesi şimdilik gerçek bir karşılık bulamadı. Araya 15 Temmuz sürecinin de girmesiyle iyice sekteye uğrayan taşerona kadro düzenlemesini milyonlarca taşeron merakla bekliyor. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu'nun açıklamasına göre referandumdan sonra çalışma başlayacak. Fakat çalışmanın sonunun nereye çıkacağı tam bir bilinmezlik olarak konumunu savunuyor

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa     0000-00-00 Ameliyathanede tasarona bagli fakulte mezunu olarak calisan personellere kadro verilmeli bence aciktan memur alimiyla bir farki oldugunu dusunmuyorum.
Fanever     0000-00-00 Kadro yanlış olur. Özel hizmet sözleşmeli alınabilirler.Zaten PTT 3 yıldır idari hizmet sözleşmeli alıyor.