PTT Sözleşmeli Personel Başvuruları

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde alımı yapılacağı açıklanan 2500 PTT Sözleşmeli Personel Başvuruları başladı.

PTT Sözleşmeli Personel Başvuruları
PTT Sözleşmeli Personel Başvuruları Kemal Erbilen

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından 7 Şubat’ta açıklanan PTT personel alımı için resmi başvurular başladı. İlgili ilanın tam metni Devlet Personel Başkanlığı tarafından resmi web sitesi üzerinden duyuruldu. Yayınlanan ilanda Gişe ve Büro Görevlisi ile Dağıtıcı unvanlı “ İdari Hizmet Sözleşmeli Personel“ alınacağı açıklandı. İlgili pozisyonlar için başvurular 13.02.2017 tarihinde başlayıp 18.02.2017 tarihinde son bulacak. İlanın detayları ve başvuru koşuları şu şekilde:

Gişe ve Büro Görevlisi İçin Başvuru Koşulları ve Detayları

  1. KPSS’den P3 türünde en az 70 puan almış olmak.
  2. Yurtiçinde veya yurtdışında görev yapmaya engel beden ve akıl hastalığının bulunmadığına dair resmi sağlık kurulu raporu
  3. Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren veya yükseköğretim tarafından denkliği kabul edilen kurumların ilan metninde yer alan EK-1 listesinde belirtilen bölümlerinden herhangi birisinden mezun olmak.

Dağıtıcı Görevlisi İçin Başvuru Koşulları ve Detayları

  1. KPSS’den P93 türünde en az 60 puan almış olmak.
  2. Her türlü iklim şartları karşısında posta dağıtım işini yayan olarak yapabilecek derecede sağlıklı olmak, erkek adayların en az 168 cm, bayan adayların da en az 160 cm boyunda olmak. Tüm adaylar için boylarının son iki hanesi ile kilolarının arasındaki farkın en fazla 15 olduğunu sağlık raporu ile belgelemek.
  3. Üniversitelerin 2 yıllık eğitim veren veya yükseköğretim tarafından denkliği kabul edilen kurumların ilan metninde yer alan EK-2 listesinde belirtilen bölümlerinden herhangi birisinden mezun olmak.
  4. Son başvuru tarihi olan 18.02.2017 tarihi itibarıyla B sınıfı ve A2 sınıfı ehliyetlerine sahip olmak.

Genel hatları ile Gişe ve Büro Görevlisi ile Dağıtıcı kadroları için aranan koşullar bu şekilde açıklandı. Ayrıca A2 sınıfı ehliyete sahip olan adaylara kullanacakları araçların başında uygulama sınavı da yapılacak. 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

ptt personel alımı ptt sözleşmeli personel başvuru ptt gişe görevlisi başvuru
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500