ÖSYM KPSS Olmadan Personel Alımını Açıkladı

KPSS olmadan personel alım süreci ÖSYM tarafından başlatıldı. İlk başvuruları almaya başlayacak olan ÖSYM ilan olarak KPSS şartı aranmadan 15 kişi uzman personel alımı yapacağını adaylara duyurdu. Bu başvurular 15 Şubatta başlayacak ve 28 Şubatta sona erecek.

ÖSYM KPSS Olmadan Personel Alımını Açıkladı
ÖSYM KPSS Olmadan Personel Alımını Açıkladı Nisa Nur Ata

Açıklamayı ÖSYM Başkanlığı Yaptı

KPSS sonucu aranmaksızın personel alımı yapılacağını ÖSYM başkanlığı duyurdu. Yapılan duyuruda alınması gereken 15 uzman personelin ne tür niteliklere sahip olması gerektiğini başvuru kılavuzunda yayınlandığını da belirten Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı başvuruların 15 Şubatta başlayacağını belirtti. Alımlarda KPSS şartı aranmayacak ancak başvuran kişilerin yabancı dil seviyelerini girdikleri sınav sonuçları ile belgelemeleri gerekecek.

Başvuru Şartları ve Detaylar

Kabul edilecek adaylar 5510 sayılı kanun gereğince Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kapsamında olup sigortalı olarak çalışacaklar. Buna ek olarak başvuracak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor, daha önceden kamu haklarından kısıtlanacak şekilde ceza almamış olmaması ve başvurduğu gün itibari ile de kısıtlı durumda bulunmuyor olması gerekiyor. Herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması ve işin koşullarına uygun olması gerekiyor. Adayların başvurusunun gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan başvuru formunun doldurulması ve imzalanarak posta yolu ile ya da şahsen Ankara'da bulunan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi insan kaynakları bölümüne ulaştırmaları gerekiyor. Alımlar sözlü sınavlar çerçevesinde gerçekleştirilecek olup adaylar bu sınava 4 Nisanda girecekler.

ÖSYM KPSS Olmadan Personel Alımını Açıkladı KPSS ÖSYM Personel Alımını Açıkladı
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500