PTT ve Halkbank'ta 3 Bin 500 Kişiye İş İmkânı!

Gelişen ve yenilenen ekonomik reformlar ile birlikte çeşitli açıklamalarda bulunan Halk Bankası Genel Müdürü gündeme dair çeşitli beyanlarda bulundu.

PTT ve Halkbank'ta 3 Bin 500 Kişiye İş İmkânı!
PTT ve Halkbank'ta 3 Bin 500 Kişiye İş İmkânı! Nisa Nur Ata

Yapılan açıklamalarda 2017 yılı için yüksek bir büyüme rakamı beklediklerini ve hedeflediklerini açıklayan Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu açıklamalarının ardından personel alımları konusunda beyanat verdi. Verdiği bilgilere göre tam 1000 kişilik bir personel alımı için yakında ilan yayınlanacağını sözlerine ekledi.

Halkbank Personel Alım Detayları

Açıklamalarına devam eden banka müdürü Müfettiş Yardımcılığı, Uzman Yardımcılığı, İç Kontrolör Yardımcılığı ve Servis Görevlisi gibi birçok unvanda yaklaşık olarak 1000 kişiye istihdam kapısı açacaklarını beyan etti. Daha önce alımını ilan ettikleri yalnız gerekli olan prosedürlerin bir türlü tamamlanamadığı 500 kişilik ilanın sonuçlanmasının da en yakın zamanda gerçekleşeceğini açıkladı.

Ulaştırma Bakanı PTT'ye 2500 Kişilik Bir Alımın Yapılacağını Açıkladı

Yakın bir zamanda Varlık fonuna devredilen PTT kurumu 2500 Kişilik bir istihdamın yapılacağını bizzat Ulaştırma bakanı Ahmet Arslan tarafından açıklandı. Yaptığı açıklamalar ile PTT kurumunun ülkenin en önemli kuruluşlarından birisi olduğu açıklandı. Hizmet kalitesi ve hızlı büyüme rakamları ile birlikte en önemli kurumlardan birisi olduğu konusunda çeşitli açıklamalarını sürdüren bakan Ahmet Arslan sene içerisinde 2500 kişilik bir istihdamın PTT kurumu için alınacağını açıkladı. İşleyişin daha kaliteli bir hale getirilmesi için personel ihtiyacının elzem olduğunu açıklayan Bakan Arslan toplantı sonrasında çeşitli temaslarda bulundu.

PTT ve Halkbank'ta 3 Bin 500 Kişiye İş İmkânı! PTT Halkbank
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
ADMİN     0000-00-00 Lise mezunu olarak KPSS'ye giren kişi sayısı 3 milyondan fazla. Ama alımlara bakıldığında, devletteki kadrolar düşünüldüğünde sadece lise değil ön lisans alımları da çok düşük.
AdAk     0000-00-00 2016 KPSS puan sonuclarina uyarak ve Lise mezunlarına uygulanması gereken işlere Ön Lisans ve Lisans mezunları alınmayıp kendi aralarında mülakata alınmalıdır. Kimseye haksızlık olmasın. Lise ile Lisans ve Ön Lisanslılar bir birlerine kirdirilmamalidir.Herkes kendi mezunlarıyla alım yapılmalıdır.
Murat     0000-00-00 Lise mezunuyum ptt de çalışmam mümkün değil mi? Lise mezunu olduğumuz için ölelim mi ? Nedir bu ayrımcılık?