Branş Sıralamaları Açıklandı

2016 KPSS Ön Lisans/Ortaöğretim: Branş Bazında Sıralamalar açıklandı. Milyonlarca öğrencinin girdiği 2016 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim düzeyinde branş sıralamalar açıklandı. Adaylar branş sıralamalarını haberimizden öğrenebilecekler.

Branş Sıralamaları Açıklandı
Branş Sıralamaları Açıklandı ADMİN

2016 KPSS Ön Lisans/Ortaöğretim: Branş Bazında Sıralamalar açıklandı. Milyonlarca öğrencinin girdiği 2016 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim düzeyinde branş sıralamalar açıklandı. Adaylar branş sıralamalarını haberimizden öğrenebilecekler. ÖSYM ais ortaöğretim branş sıralama sorgula öğren ile igilili merak edilenler haberimizde.
ÖSYM tarafından yapılan duyuru şu şekilde;
2016 Kamu Personel Seçme Sınavına Ön Lisans ve Orta öğretim düzeyinde (2016-KPSS Ön Lisans, Orta öğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 12.12.2016 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adaylara saygıyla duyurulur."

Branş Sıralaması Nasıl Öğrenilir?

Adaylar sıralamalarını,  Aday İşlemleri Merkezi (ais) üzerinden rahatlıkla öğrenebiliyorlar.  2016 Kamu Personel Seçme Sınavı branş bazında sıralamasını merak eden adaylar ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi (ais) üzerinden Sınav başvurularım içerisine girerek 2016 KPSS Önlisans- Ortaöğretim sekmesine tıklayarak Branş sıralamalarını görebilirler.
KPSS Branş Sıralamanızı öğrenmek için TIKLAYINIZ

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500