Kutsal Dağda Soyundu Yerli Halk Tepki Gösterdi

Yeni Zelanda'daki 2 bin 518 metrelik Taranaki Dağı'na tırmanan Playboy modelinin pozu, dağın kutsal olduğuna inanan yerli halkı öfkelendirdi. Ngawhare, "Bu Vatikan'daki St. Peter's Basilica'sına gidip çırılçıplak poz vermek kadar yakışıksız. Dağ kutsal bir yer" açıklamasını yaptı.

Kutsal Dağda Soyundu Yerli Halk Tepki Gösterdi
Kutsal Dağda Soyundu Yerli Halk Tepki Gösterdi ADMİN

Instagram'da 300 bin takipçisi bulunan Playboy modeli Jaylene Cook, tırmandığı Taranaki Dağı'nda çırılçıplak poz verdi. BBC'nin haberine göre, Yeni Zelanda'daki volkana tırmanan model dağların zirvelerine tırmanan diğer insanlardan farklı olarak çıplak haldeydi. Bu davranış dağın kutsal olduğunu düşünen yerli halkı oldukça öfkelendirdi. 

Maori kabilesinden Dennis Ngawhare'e göre insanlar "Sadece kaya ve topraktan oluşan bir dağa nasıl saygısızlık etmiş olabilir?" sorusunu sorabilir. Ancak kabile üyesi Ngawhare, dağın kutsal olması bölgede yaşayan insanların geçmişte atalarını Taranaki'ye gömmesinden kaynaklanıyor. 2 bin 518 metre yükselkiteki Taranaki volkanına sevgilisiyle birlikte tırmanan model Cook'un fotoğrafı yaklaşık 10 bin beğeni aldı.

'GURUR DUYUYORUM'

Jaylene Cook da bu fotoğrafı 295 bin takipçisi bulunan Instagram hesabından şu notla paylaştı: “Bu tırmanış beni sonsuza dek değiştirdi. Sadece kendimi ne kadar zorlayabileceğimi denedim ve bu başarımdan gurur duyuyorum.”

Kutsal dağda soyunması yerli halkı kızdırdı

(Hürriyet)

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500