Suriye Sınırı Hareketlendi

Asker, PKK ve destekçilerine “Buradayız” mesajı verirken, mevzilerin yeri değiştirildi. Kazılan yeni mevzilerle de Mehmetçik korumaya alındı..

Suriye Sınırı Hareketlendi
Suriye Sınırı Hareketlendi ADMİN

Sınırda ‘sinir’ savaşı

Terör örgütü PKK/- ile yaşanan çatışmanın ardından, Suriye ındaki bazı noktalarda hendekler yenilenerek, mevzilerin yerlerinde değişiklikler yapılıyor. Atılan bu adım ile PKK ve destekçilerine "buradayız" mesajı verilirken, açılabilecek yeni ateşlere karşı da Mehmetçik korumaya alınıyor. Mevzilerdeki değişikliklerle, sınır ötesinden izlemelere karşı da askeri konuşlanma yeniden gizleniyor.

TERÖR ÖRGÜTÜ YANITINI ALDI
Terör örgütü PKK'ya yönelik Irak'ın kuzeyinde Sincar Dağı'na, Suriye'nin kuzeyinde de Karaçok Dağı'na hava harekâtı yapılması, sınır hattında da yeni gelişmelere neden oldu. Terör örgütü PKK/PYD-YPG, Sincar ve Karaçok'a karşılık misilleme için, Suriye sınırı boyunca birçok hudut karakoluna saldırı düzenledi. Mehmetçiğin misliyle karşılık vermesi sonucu da, örgüt yine kayıp vererek ateş kesmek zorunda kaldı.3 ÖNEMLİ MESAJ
Yapılan bu taktiksel hamle ile PKK/ PYD terörüne ve onunla birlikte hareket eden 'ye "biz buradayız" mesajı verildi. Ayrıca, kısa süre önce olduğu gibi, PKK/PYD terörünün yakın mesafeden açabileceği yeni saldırılara karşı da, mevzilerle ilgili yeni çalışma yapılarak hem Mehmetçik hem de zırhlı araçlar korumaya alındı. Mevzilerin yerlerindeki değişkenlik ile askeri konuşlanma da gizlemeye alınmış olundu. Zaman zaman devam edecek bu değişikliklerle de, karşıya izleme çabalarına "dikkatliyiz" mesajı verildi.
(Sabah)

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500