Dolandırılırken Şansı Yardım Etti

ATM’ye para sıkışınca aynı gün ikinci kez dolandırılmaktan kurtuldu

Dolandırılırken Şansı Yardım Etti
Dolandırılırken Şansı Yardım Etti ADMİN

İnegöl'de yaşayan fabrika işçisi İlyas Nazım İ., 'Banka hesabınız PKK'nın eline geçti' şeklindeki klasik telefon dolandırıcılığına kurban gitti. Nazım İ., bugün 6 bin lirayı dolandırıcıların hesabına yatırdı ama sonraki görüşmelerinde istenen 8 bin lirayı yatırırken para sıkışınca tesadüf eseri ikinci vurgundan kurtuldu.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde İlyas Nazım İ.’yi cep telefonundan arayan dolandırıcı, kendisini polis olarak tanıtıp, "Bankadaki hesabınız PKK’nın eline geçti. İnceleme başlattık. Yanınızda bulunan 6 bin lirayı bize gönderin" dedi. Bankadan çektiği 6 bin lirayı hemen o hesaba yatıran İlyas Nazım İ. kendisini tekrar arayan dolandırıcının bu kez istediği 8 bin lira parayı altınları satarak temin etti.

ATM’ye para sıkışınca aynı gün ikinci kez dolandırılmaktan kurtuldu

PARA SIKIŞTI, GÖREVLİLERDEN YARDIM İSTEDİ VE...


İnegöl’deki bir fabrikada işçi olarak çalışan, evli ve 2 çocuk babası, 26 yaşındaki İlyas Nazım İ., ATM’den yatırmak istediği paralardan birinin sıkışması sonucu görevliden yardım isteyince, ikinci kez dolandırılmaktan son anda kurtuldu. İlyas Nazım İ.’nin bu sırada kendisini arayanlar ile yaptığı telefon görüşmesi kameralar tarafından görüntülendi.

Görevlinin haber vermesi sonucu gelen polisler soruşturma başlatırken bu sırada arayan ve paranın yatırılmasını isteyen dolandıcılar ve "Beni dolandırdınız" diye sitem eden İlyas Nazım İ.’nin yaptığı konuşma kameralar tarafından görüntülendi. İnegöl polisi, cep telefonu numarasından İlyas Nazım İ.’yi dolandıranların kimliğini araştırıyor.

(DHA)
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500