2017 İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları Başladı. Okullar Belli Oldu.

2017 İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları Başladı. Okullar Belli Oldu.
2017 İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları Başladı. Okullar Belli Oldu. ADMİN

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından MEBBİS il içi atama başvuru işlemleri modülü üzerinden 22 Mayıs tarihinde başvuruları alınamaya başlandı. Bazı Milli Eğitim Müdürlükleri ihtiyaç listelerini önceden yayımlamışlardı. Bugün de başvuru sayfasının açılması ile tercih edilebilecek tüm okullar belli oldu.

2017 yılı MEB öğretmenlerin il içi atama başvuru takvimi şu şekilde işleyecek: 22 Mayıs ile 26 Mayıs tarihleri arasında başvurular alınacak. Cuma günü sora erecek başvuruların ardından sonuçların 6 Haziran 2017 tarihinde açıklanacağı belirtildi. MEB daha önceki dönemlerde belirttiği tarihten önce de sonuçları açıklamıştı. Bu kapsamda sonuçlarla ilgili olarak açıklanır açıklanmaz sayfamızda yer alacaktır.

2017 yılı il içi atama başvuru işlemleri MEBBİS üzerinden öğretmenlerin kişisel şifreleri ile yapılacak ve en fazla 40 tercih yapılabilecek. 30 Eylül 2017 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar başvuru yapabilecek. Sendikalar bu tarihin 31 Aralık olarak baz alınmasını talep etmesine rağmen MEB değişiklik yapmadı.

İl İçi yer değiştirme başvurularında esas alınacak hizmet süresi hesabı, zorunlu çalışma yükümlülüklerine dair bilgiler ile sözleşmeli ve asker öğretmenlikte geçen hizmet süreleri, hizmet puanı ve tüm bilgilerin kılavuzdan dikkatlice incelenmesinde fayda var. Bu kapsamda başvurularla ilgili olarak detayların yer aldığı kılavuz için TIKLAYINIZ. Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

 

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500