Açıktan Atama Nedir?

Açıktan Atama Başvurusu Nasıl Yapılır?

Açıktan Atama Nedir?
Açıktan Atama Nedir? ADMİN

Merhaba Arkadaşlar.

Görüyoruz ki adına ister açıktan atama, ister açıktan alım isterseniz sözleşmeli alım diyelim pek çok arkadaşımızın bu konuda bilgisi az. Bilmemiz gereken ilk şey merkezi atama sene de iki kez yapılır ve tüm KPSS'ye girenler uygun pozisyonlara ÖSYM sitesi üzerinden başvurabilir. Bu merkezi atamalar için tercihler her yıl haziran ve kasım aylarında yapılır. Bunun dışında bütün devlet kurumları kendi alımlarını kendileri yapar. Buna açıktan atama denir. Unutmayalım ki devlet kurumlarına 100 personel alınıyorsa bunun 95 'i açıktan atama ile yapılır. Bu yüzden önemlidir.

Açıktan Atama Nasıl Olur?

Her kurumun personel alımı değişkenlik gösterir. Bazı kurumlar bizzat başvuru alır, bazıları posta yolu ile başvuru alır yine bazıları da İŞKUR üzerinden başvuru alır. Verilen ilanda başvurunun nasıl yapılacağı yazmaktadır zaten. Başvurulardan sonra kurumlar ya sözlü, ya yazılı ya da hem yazılı hem sözlü olarak eleme yaparlar. İlk eleme KPSS puanına göre olur. Başvuranlar arasından en yüksek puanlılar mülakata seçilir.

Açıktan atamalar sözleşmelidir ve sözleşme her yıl kendiliğinden yenilenir. Ayrıca bir işlem yapmanıza gerek yoktur. İleride kadrolu alım yapacaklarsa sizi kadrolu olarak alabilirler.

AÇIKTAN ATAMALARI KAÇIRMAMAK İÇİN PLAY STORE'DAN "AÇIKTAN ATAMA "TAKİP" UYGULAMASINI MUTLAKA İNDİRİNİZ.

Açıktan Atama Başvurusu Nasıl Yapılır? Açıktan Atama açıktan atama başvuruları açıktan atama ne demek
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
ADMİN     2017-07-01 @makon -Bahsettiğiniz açıktan alım ya da merkezi alım ile ilgili değil. Kadrolu ve sözleşmeli alımlar ile ilgili. Sözleşmeliden kadroluya geçerken sıkıntı olmaz ancak kadroludan sözleşmeliye geçerken istifa şartlarının usule uygun olması gerekmektedir.
makon     2017-07-01 açıktan alımla yerleşip istifa edersek merkezi alımı etkilermi?