21 Haziran Merkezi Atamalar Destek Hattı

Sorular & Cevaplar

21 Haziran Merkezi Atamalar Destek Hattı
21 Haziran Merkezi Atamalar Destek Hattı ADMİN

Merhaba Arkadaşlar.

Her sene merkezi atama için yapılan tercihlerde soru trafiği oluyor ve bu sene 4 hafta önceden başlamak istedik.

Biliyorsunuz 21 Haziran 2017 'de merkezi atama için lise - ön lisans ve lisans düzeyinde bir tercih dönemi olacak. Bu yazımızı sürekli güncelleyerek size bu konuda tüm ekibimiz ile destek olmaya çalışacağız. Aşağıdaki yorum formundan da sorularınızı sorabilirsiniz. Yoğunluğa göre 24 saat içinde cevap verilmeye çalışılacağız.

Bir de eklemek istediğimiz bir şey var. Bize atanır mıyım diye sormayınız. En son İçişleri alımında üstüne basa basa 80 puandan aşağı beklemiyoruz ama yüksek puanlıların başvurup başvurmaması önemli demiştik. Bildiğiniz üzere İstanbul önlisans bile 92,8 ile 81,9 arasında kapattı. 700 e yakın kişi mülakata çağrıldı. Halbuki bu puanlar arasında binlerce kişi var. Yani yüksek puanlıların çoğu ilana tenezzül etmemişti :) 

Buradan sonraki kısım sizin soru ve sorunlarınıza göre sürekli güncellenecektir. 

Tercihler ne zaman?

KPSS 2017/1 tercihleri 21 Haziran tarihinde saat 10.00'da başlıyor. 3 Temmuz'da  sona eriyor.

Tercih yapmak için taban puanı kaç?

Taban puanı yok.

Tercih için ücret ödenecek mi?

Tercih yapmak isteyenler değişmezse 15 TL ücret ödeyecekler. Bu konu netleşince ödeme zamanı, ödeme şekli ve hesabını buradan güncelleyeceğiz.

Nasıl Tercih Yapılır?

Yönetim kadromuzdan bir arkadaşımız bunu resimli olarak daha önce anlatmıştı. Buraya tıklayarak ilgili anlatıma bakabilirsiniz.

Tercihlerde bölüm kodundan alım olmayanlar ve alanı yok/dalı yok olanlar ne yapacak?

Tercihlerde bölüm şartı istemeyen memurluklar vardır. Bunlara "herkes" başvurabilir. Bu kodlar ortaöğretimliler için 2001, ön lisanslılar için 3001, lisanslılar için ise 4001 'dir.

Kaç memurluğa başvuru yapabiliyoruz, tercih sırasının bir önemi var mı?

En fazla 30 en az 1 tane yazmak zorundasınız. En çok istediğiniz yeri ilk sıraya en son istediğiniz yeri en sona yazmanız yararınıza olacaktır. Sıranın ayrıca bir taktiği yoktur. Örnek verecek olursak 5 memurluk kodu doldurdunuz, bunlardan biri Konya'da diyelim. Şartlara göre diğer 4 ile sizden yüksek puanlılar başvurdu ama Konya'ya sizin puanınız yetiyor. Buna göre Konya'yı başa da sona da yazsanız gelecektir. Ancak 2 şehre puanınız uygun. Sivas'ı 2. sıraya Konya'yı 3. sıraya yazarsanız Konya değil Sivas gelecektir. En çok kafa karıştıran konuyu da açıklayalım. Siz Konya'yı 85 puanla son sıraya yazdınız diyelim. Başka bir aday da 84 puanla Konya'yı ilk sıraya yazmış olsun. Burada sıraya bakmaz puana bakar ve 85 puanlı hak kazanır.

7225 Bölüm Kodu Nedir?

Arkadaşlar 7225 bölümü kodu "Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması " demektir. Bu kodu tercih yaparken görmemezlikten gelebilirsiniz. Eğer memurluğa engel bir durumunuz varsa (terör, yüz kızartıcı suç vs.) ilerde bu kod ile sizi eleyecekler demektir.

Nitelik kodlarının hepsini taşımak zorunda mıyım?

Bu sorunun cevabı genel olarak evettir ama istisnalar vardır. Şöyle açıklayalım. Bir memurlukta iki nitelik istiyor diyelim. Nitelik kodunun biri B ehliyet, diğeri bilgisayar sertifikası istiyor olsun. Bu ikisinden biri eksik ise başvuru yapmamalısınız. Sistem ehliyet vb belgelerinizi görmüyor ve tercihi kabul ediyor. Ama iş yerleştirmelere geldiğinde hem başvurunuz iptal oluyor hem de diğer sınava kadar merkezi atamalara başvurunuz yasaklanıyor. Yazımızın başında istisnalar var demiştik. Bu istisnayı da şöyle anlatalım. Örneğin Kalorifercilik için 6251, 6297, 6661, 6663 nitelik kodları isterler hep. Bu dört nitelik kodunun dördü de birbirine benzer niteliklidir ve kalorifercilik belgesidir. Bunlardan birini karşılıyor olmanız yeterlidir.

Bölüm kodlarının hepsini taşımak zoruda mıyım?

Çoğu tercihlerde bir pozisyon için birden fazla bölümlere başvurma hakkı tanınır. Siz bu bölümlerden birini bitirdiyseniz başvurabilirsiniz. Örnekle açıklayalım. Tercihlerlerden birinde sağlık memuru ilanı var ve bölüm şartlarında tıbbi görüntüleme ve hemşirelik kodları var diyelim. Buna başvurabilmek için sadece tıbbı görüntüleme teknikerliği ya da sadece hemşirelik bölümlerinden birini bitirmeniz yeterlidir.

Tercihimi değiştirebilir miyim?

Evet arkadaşlar. Başvuru süresince tercihinizi silebilir, değiştirebilir ya da sıralamasında oynama yapabilirsiniz.

Tercih yapmaktan vazgeçebilir miyim? 

Bazı adaylar tercih süresi içinde tercih yapmaktan vazgeçiyorlar ama maalesef tercih ya da tercihlerinizi girdiyseniz sadece 1 tane kalana kadar silebiliyorsunuz. Son kalanı değiştirebiliyor ama silemiyorsunuz. Son çare olarak yapabileceğiniz tek işlem o kalan tercihi İstanbul'da gelmesi imkansız dediğiniz bir yer olarak değiştirmektir.

Yeni mezun olan/olacaklar tercih yapabilecek mi?

Merkezi yerleştirme esaslarının belirlendiği Tercih Kılavuzlarında "Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM'ye internetle gönderildiği son gün itibariyle, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur." hükmü yer almaktadır. Aynı şekilde kurumsal alım ilanlarında başvuru şartları arasında "başvuruların son günü itibariyle mezun olmak" ifadesi yer almaktadır.

Ekip olarak aklımıza gelen en çok sorulan sorular bunlar. Sorularınıza göre liste tekrar güncellenecektir.

Tüm adaylara başarılar diler  Memurluk İlanları Bildirim-Destek uygulaması olan "Açıktan Atama Takip" adlı uygulamamızı tavsiye ederiz. İndirmek için tıklayınız.

DİKKAT! Bu tercihe özel olarak "Açıktan Atama Takip" adlı Facebook grubunda tercih süresince önemli konuların paylaşımları yapılacaktır. Katılmak için Facebook'ta açıktan atama takip yazarak bulabilirsiniz.

 
Tercihler ne zaman? Tercih yapmak için taban puanı kaç? Tercih için ücret ödenecek mi? Nasıl Tercih Yapılır? Tercihlerde bölüm kodundan alım olmayanlar ve alanı yok/dalı yok olanlar ne yapacak? Kaç memurluğa başvuru yapabiliy
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
Sezen     2017-11-21 Mrb bu kasım ataması için tercih verecem ama aynı zamanda adliyenin sözleşmeli alımları da var ben her ikisine başvurdum diyelim hem merkezi hem sozlesmeliye atanirsam merkezi atamaya gitme zorunluluğum mu olacak
Sezen     2017-11-21 Mrb bu kasım ataması için tercih verecem ama aynı zamanda adliyenin sözleşmeli alımları da var ben her ikisine başvurdum diyelim hem merkezi hem sozlesmeliye atanirsam merkezi atamaya gitme zorunluluğum mu olacak
Emine     2017-09-15 Ortaöğretim hemsirelerine artık atama yapsınlar atama yapmicaklarsa sağlık liselerini kapatsinlar millet boşuna okumasin ne özel alim yapıyor ne devlet bos bos geziyor mezunlar biz atama istiyoruz sizdende destek bekliyoruz
ADMİN     2017-08-27 @Esma -Evet başvurabilirsiniz. Bekleme süresi yok. Ancak dipnot olarak ekleyelim. 657 'li maaşını peşin aldığı için borçlu olarak istifa etmiş olacaksınız. O yüzden 15'ine göre istifa edin ki borçsuz ayrılın.
Esma     2017-08-27 İyi günler. 657 den istifa edip aynı kpss puani ile üniversitelerin kendi bünyesinde yaptığı hemşire alım ilanlarina başvurabilir miyiz
ADMİN     2017-08-24 @Muhendis -Alım yapılacağı söylenir her zaman ancak bu süre 1 ay içinde de 6 ay içinde de olabilir. Şu an için tarih belirtilmedi.
ADMİN     2017-08-24 @Yağmur -Açıktan atamalarda bölümünüzden alım olursa şansınız var.
Muhendis     2017-08-24 Admin TCDD ve Karayollari memur alımı yapılacağı söylenmişti. Bunlar hakkında bilginiz var mı acaba.
Yağmur     2017-08-23 İyi günler. Ben 2016 yılında KPSS-Önlisans sınavına girdim ve 72 aldım. Muhasebe ve vergi uygulamaları mezunuyum. Atanabilme şansım var mı?
ADMİN     2017-08-17 @hemsire -Şu an için tarih yok.
hemsire     2017-08-17 Bu yilki saglik alimlari ne znm alimlar
alperen     2017-08-17 Meslek lisesi Bilgisayar mezunuyum kpss78 puan aldım tercih verebileceğim yer bulamadım yanlışmı baktım acaba
ADMİN     2017-08-17 @Mgjh -Branş sıralaması daha güncellenmedi. 2016 KPSS 'ye girdiyseniz daha beklemeniz gerekmektedir.
Mgjh     2017-08-17 Branj bazında sıralamam ıkı kere atama olmasına ragmen degısmıyor neden yardımcı olabılırmısınız
ADMİN     2017-08-10 @anne -Maalesef değiştirme şansınız yok.
anne     2017-08-09 kızım ünüversite tercihini yanlış yaptı gelen yeri degiştirme şansımız varmı 2015 teolmuş bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı
ADMİN     2017-08-02 @TIBBİ SEKRETER - Yanmaz tercihlere ortaöğretim olarak devam edeceksiniz.
TIBBİ SEKRETER     2017-08-02 2018 kpssye ortaöğretimden girmek istiyorum 1. atamadan sonra ön lisans mezunu oluyorum ortaöğretim kpss puanım yanar mı yoksa atamalarda ortaöğretimden tercih yapmaya devam edebilir miyim?
ADMİN     2017-08-01 @Haritacı -İstediğin yere belgelerini teslim ettikten sonra başka bir şey yapman gerekmez. Ama yine de istersen gitmeyeceğin yere bilgilendirme amaçlı dilekçe yazabilirsin. Senin için ikisinde de değişen bir şey olmayacak.
Haritacı     2017-08-01 Benim kafama takılan bişey var şimdi iki atamada da atananların birini seçmeden önce herhangi bi işlem yapması gerekiyor mu acaba yoksa istediği kadroya ilişkin belgeleri teslim etmesi yeterli mi ?
Haritacı     2017-07-29 Teşekkürler admin :)
ADMİN     2017-07-28 @Umut -Bahsettiğiniz 2017/1 tercihleri olmalı. Tercih yaptığınız yerden bakabilirsiniz sonuçlara. ais.osym.gov.tr
Umut     2017-07-28 Zabitalik icin tercih yapmistim en son ki tercihlerde ama aciklandi mi aciklandiysa nerden bakicam osym de goremedim aciklanmadiysa ne zaman aciklanir bilginiz var mi ??
ADMİN     2017-07-28 @Haritacı -Hayır sıkıntı olmaz. Tebrik eder yeni hayatınızda başarılar dileriz :)
Haritacı     2017-07-28 Mrb ben2017/1 ve 2017/6 ikisinde tercih vermiştim ikisinde de atanmış görünüyorum kadrolu alımı tercih edicem ama acaba bi sıkıntı yaratır mı bu durum
ADMİN     2017-07-24 @serkan -"Hatırlamıyorum" diye bir cümle nasıl kurduğunuzu anlamadık. Olan bir şey zaten yönetmelikte yazar. Siz yazmayan bir şey için hatırlamıyorum diyorsunuz. Burada sidik yarıştırmıyoruz. Adayları rastgele yönlendirmeyin. Bahsi geçen konuda aday kadrolu alıma tercih yapabilir. Maddeleri söyledik, kılavuzda uyarı da yazmadığını söyledik, daha önce aynı konumdakilerin tercih yaptığını da söyledik!!! Lütfen faydalı olmak istiyorsanız yönetmelikle geliniz.
serkan     2017-07-24 değişikliğin maddesini hatırlamıyorum ama tercih hakları yok, şimdi sağlıktan 2017/5 13 bin atama oldu sözleşmeli tapuda da atama oldu oda sözleşmeli şimdi ösym nin yapacağı bi dahaki atamada bunların tercih hakkı varmı diyonuz varsa hadi görelim tercih yapsınlar , senin aynı durumdaki adaylar dediğin kurum yerleştirmesi sonucu girenler.
ADMİN     2017-07-23 @serkan -DPB Görüşlerinde Kamu Hizmetlerine Alınmaya İlişkin Görüşler 41. ve 65.maddeyi incelemenizi öneririz. Ayrıca 2014 'de bahsettiğiniz değişikliğin maddesini yazmanız gerekir. Yine örnek verecek olursak bahsettiğiniz değişiklik olsaydı aynı durumdaki adaylar 2015/3 2016/1 tercihlerinde başvuru yapamazdı. Hatta kılavuzda uyarı yazardı. Tekrar ediyoruz. "Bahsi geçen sorudaki sözleşmeliden kadroluya geçişte sorun yok"
serkan     2017-07-23 rıdvan tercih hakkın yok sonraki atamalarda, 2017/6 atamasında yerleştirmeyi ösym yaptı, yani kısacası arada ösym varsa puanın kullanılmış sayılır, bu 2014 te değişti mecliste, ösym ve dpb yetkililerinin haberi olmayabilir, tıpkı adminin haberinin olmadığı gibi..
ADMİN     2017-07-22 :))
rıdvan     2017-07-22 sana güveniyorum admin, ayrıca ösym merkezini aradım doğruladı seni adamsın :D
ADMİN     2017-07-22 @rıdvan -Memurlarnet bizden sonra en iyi site. Bunu neresinde okudun hayret :P :P Neyse biz olanı söyledik. Tercih yapabileceksin. Engel yok. Nokta.
rıdvan     2017-07-22 hocam eminmisiniz ? memurlar nette öyle demiyorlar. 2017/6 sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme ösym tarafından yapılmış kurum tarafından yapılmamış, o yüzden de arada ösym varsa puanınız kullanılmış sayılıyor diyorlar.
ADMİN     2017-07-22 @rıdvan -Tercih yapabileceksiniz.
rıdvan     2017-07-21 hocam 2017/6 da 4b sözleşmeli pozisyonlara atananlar daha sonraki merkezi atamalarda 4a kadrolarını yazabılıyorlar mı? şimdi 2017/1 merkeziydi ancak 2017/6 merkezi değildi, ancak 2017/6 merkezi atama olmamasına rağmen ösym üzerinden tercih bildirdik. şimdi baya bir kargaşa var, kısacası daha sonraki merkezi atamalarda tercih hakkımız varmı yok mu?
ADMİN     2017-07-18 @Batuhan -Sonuçlar açıklandığında ais.osym.gov.tr adresini TC ve şifreniz ile giriş yapıp öğrenebileceksiniz.
Batuhan     2017-07-18 Zabitalik icin tercih yaptim sonucu nasil ogrenicem ?? Rastgele bi gun telefonum calip veya mail ile mulakata mi cagrilcak yoksa sonuclari osym aciklicak ona gore mulakat başvurusuna falan mi gidicez ??
ADMİN     2017-07-13 @Ercan Yaylabaş -Pek umutlanmayın merkezi atamalar yüksek kapatır.
Ercan Yaylabaş     2017-07-13 merhaba admin bir sorum olacaktı benim de cevaplarsan sevinirim işletme mezunuyum kppss puanım :85,6 puanım tercihlerimi yaptım sence gelme ihtimali var mıdır?
Suleyman     2017-07-10 Slm hocam 2017/1 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak
gunes     2017-07-05 Onlisans işletme yönetimi tercih yptim hocam 3163 ten 20 tane sgk alimi.10 tane de 3001 den tercih yaptım umudum yok gibi
Metin     2017-07-05 Teşekkür ederim admin. Kolay gelsin.
ADMİN     2017-07-04 @Osman -Uzatmazlarsa en geç 1 hafta içinde açıklanır.
Osman     2017-07-04 Sonuçlar ne zaman açıklanır
ADMİN     2017-07-03 @Tarık -Evet.
Tarık     2017-07-03 2017 -5 atamasında atandım 2017 1 atamasına tercih vercem ve yerleştirme olsa gidebilirmiyim ona.
ADMİN     2017-07-03 @Ökkeş Ehliyetlerin yeni sisteme göre yazıldığını anlatmak için koyulmuş bir kod. Osym.gov.tr adresine girip 2017/1 KPSS yi tıklayıp "Genel Bilgiler" kısmını açıp ŞOFÖR kısmını okuyabilirsiniz.
Ökkeş     2017-07-03 Slm 7302 nitelik kodu ne anlama geliyor tam olarak.
ADMİN     2017-07-03 @yusuf ak -Maalesef tahmin etmek zor.
ADMİN     2017-07-03 @S.a -Maalesef bölüm kodu 2015 olmayanlar başvuramaz.
yusuf ak     2017-07-03 slm admin sizce duzce unuvrstesi duz memurluk ve kastamonu ıl özel idaresi v.h.k.i ve bilgisayar işletmeni kaçla kapatır ve sizce çanakale v.h.k.i ve bilgisayar işletmeni kaçla kapatır yorumlarsanız çok sevinirim
ADMİN     2017-07-03 @Ersin -Açıklanma tarihi yok. Başvurular bugün bitiyor. Ortalama 1 hafta içinde açıklanır.
S.a     2017-07-03 191170451 kodlu MKE 'nin alımına Ticaret Meslek Lisesi mezunları başvuru yapamıyor mu? 2015 nitelik kodunun açılımında geçiyor ama
Ersin     2017-07-03 ADMİN, bugün son olan tercihlerin sonuçlarını ne zaman açıklanır bilginiz varmı?
ADMİN     2017-07-03 @Metin -Merhaba. O bizimle ilgili bir şey değil. Reklam olarak almıştık. Özel istihdam büroları yerine devlet kurumlarının ilanları ile ilgilenmenizi tavsiye ederiz.
Metin     2017-07-03 S.a admin. Kolay gelsin. Bu işkur kursu duyurusu kaldırıldı mı, bulamadım da. İnsan kaynakları ile ilgili. Ön başvuru kabul edildim istenilenleri hangi kargo ile gönderiyoruz bir de orda da onay verilir fakat parayı yatıramazsak ne olur? Şimdiden teşekkürler.
yeryüzüyer     2017-07-03 Admin p3 üm 77 bugün son gün ve ben 4001 den tercih yapsam gelir mi gelmezse hic uğraşmayın yani puanlar o kadar düşmezse stresine değmez
ADMİN     2017-07-03 @Kültür -Evet sözleşmelilere var.
Kültür     2017-07-03 Merkezi alımla kadrolu olarak atanınca düz memurluğa ya da belediyeye daha sonra kendi branşımdan açılan sözleşmeli alımlara başvurma hakkım var mi başvurup kazanın ca istifa edip aday memurluğum tamamlanmadan gitme hakkım var mı
ADMİN     2017-07-02 @Guliz -Evet çift yıllarda yapılan KPSS puanları ile oluyor alımlar. Öğretmen hariç tabi. Nadir de olsa açıktan alımlarda tek yıl puanı istenebiliyor. Açıkçası 2018 KPSS ye hazırlanmaya başlasanız iyi olur.
ADMİN     2017-07-02 @oktay -Yanlış yatırdıysanız yapacak bir şey yok maalesef. İadesi yok.
ADMİN     2017-07-02 @Murat -2016 KPSS ye girdiyseniz evet.
ADMİN     2017-07-02 @maruf 2001
Guliz     2017-07-02 Merhaba bu yıl yapılan KPSS ile atama yokmuş sanırım. Yapılan tüm atamalarda ki kullanılan puan ise sadece 2016 KPSS puanları kullanılıyormuş. Ben bu yıl deneme amaçlı girdim. Bu şekilde bilgi verildi. Tercih yapamayacak mıyım?
oktay     2017-07-02 Hocam kpas ortaöğretim atm den tercih yaptım oturum test sayısı yazan yere 1 yazdım cikan sonuc oss odemesi kpt sinav ödemesi tercih butonundan yaptım nasil oluyor bu düzeltme yolu yokmu bunun puanim 74 fakat üzülüyor insan
Murat     2017-07-02 Ogretmen mezunları zabıt katipligine başvuru yapabilir mi?
Hacer     2017-07-02 Tercih yaptım 64puan KPSS 2016 biryer gelirmi ücreti yatiriyimmi
ali     2017-07-01 Yaş 35 kpss ortaöğretimde 55 puan var tercih yaparsam alma ihtimali yüzde kaç yardım
maruf     2017-07-01 Ortaöğretim tercih kodu kaç
ilhami 34     2017-07-01 Kpss ortaöğretimde 56 puan aldım sizce başvuru yapsam gelirmi saygılar
ADMİN     2017-07-01 @kebabpci -Tercih edebilirsin.
kebabpci     2017-07-01 Admin merkezi aramada şöyle bir nitelik var bilgisayar işletmenin sertifikasina sahip olma ben univde dersini gördüm o özellik örtüşüyor mu yani tercih etsem sorun olur mu
ADMİN     2017-07-01 @Teslime - Kadrolu. Eş durumundan geçiş mümkündür ama çok da kolay değildir. Özellikle belediye ve il özel idaresinde iseniz imkansız diyebiliriz.
ADMİN     2017-07-01 @Mustafa -Bu merkezi atamada sadece 2016 KPSS puanı ile tercih yapılabilir.
Mustafa     2017-07-01 acil sorum olacak.bu sene mezun olmuş.2017 KPSS ye girmiş ogretmen adayı arkadaşım bu merkezi atamada tercih verebilir mi?mezun olmuş.
Teslime     2017-07-01 2017/1 atamaları kadrolu mu sözleşmeli mi belli bir süre kalma zorunluluğu varmı .eş durumundan geçiş oluyormu
Hüseyin     2017-06-30 Sorumu cevapladığınız için tşk ederim ben 2 defa soruyorum derken tepki gösterme niyetinde değilim Burada soru cevap yaparak çok iyi bir iş yapıyorsunuz :))
ADMİN     2017-06-30 @sahin -2016 KPSS ve 2017 KPSS ayrıdır. İki puan da geçerli ancak alımlarda hangisini istiyorsa onu kullanacaksınız.
sahin     2017-06-30 SLM 2017 kpss A grubu ogretmenlik puaniyla bas vuruda buluna biliyormuyuz ve ya 2016 kpss puanini kullanabilir miyiz? cevap icin simdiden tesekkurler.
ADMİN     2017-06-30 @Muhendis -Kadrolu kazanırsanız nüfustan istifa etme hakkınız var. Ancak nüfustan istifa edip başka sözleşmeli alımlara geçmeniz sıkıntılı. Burada geçeceğiniz yerin kadrolu olması önemli.
ADMİN     2017-06-30 @Mehmet -B ehlliyet isteyen yerlere başvurabilirsiniz. 7302 yeni ehliyet sistemini anlatıyor sadece.
ADMİN     2017-06-30 @Hüseyin -O kadar zor bir iş olsaydı bilgisayar bölümlerinden alım yaparlardı. Zorlanmazsınız. Ayrıca bir soruyu iki kere sormanıza gerek yok. Müsait olduğumuzda yazıyoruz cevaplarız. :)
ADMİN     2017-06-30 @Sümeyye soyler -Bu sizin kararınız yönlendirme yapamayız. Ancak son 2 tercihte bölümünüzden alım alıp olmadığına bakarak geleceğinize ön vermeye çalışabilirsiniz.
Hüseyin     2017-06-30 Bilgisayardan pek anlamayan için bilgisayar işletmeni ve VHKİ nasıl bir meslek tercih verirsem meslek hayatımda zorlanır mıyım? Admin bi soruyu 2 defa soruyorum.Cevaplarsanız sevinirim..
Muhendis     2017-06-30 3 Temmuz da nüfus müdürlüğünun mülakatı var ve şimdide merkezi atmalar var. Eğer ben nüfus müdürlüğünun mülakatına girsem ve kazansam merkezi atamada yaptığım tercihler geçersiz mi olacak. Yada nüfus memurlugunu kazansam da gitmesem tekrar tercih yapamaz mıyım. Teşekkürler
Mehmet     2017-06-30 Hocam bu 7302 nedir benim B sınıf ehliyetim var tercih yapabilir miyim
Hüseyin     2017-06-30 Ben pek bilgisayar ve programlardan anlamıyorum ofis programları falan..Bilgisayar işletmeni ve VHKİ tercih vermeli miyim verirsem bana gelirse meslek hayatımda zorlanır mıyım?
Sümeyye soyler     2017-06-30 Ben sosyal hizmetler onlisans ogrencisiyim bolumumu 4 yila tamamlarsam iyi mi olur yoksa baska bir bölüme mi gecis yapip 4 yilliga tamamlasam
ADMİN     2017-06-29 @Mehmet Akif -Branşınıza göre mesleğe geçmek istediğinizden aynı puan ile kadrolu değil ama sözleşmeli alımlara başvurabilirsiniz.
Mehmet Akif     2017-06-29 Belediyeye memur olarak atanınca daha sonraki açıktan alımlara başvurma hakkım olur mu kendi branşımdan olanlara merkezleri tercih edemiyorum zaten onu biliyorum açıktan alımlar da başvuru hakkım olur mu
ADMİN     2017-06-29 @Emrh -Maalesef sadece 2001 kodları.
Emrh     2017-06-29 Orta öğretim (Alan yok Dalı yok) seçimi için sadece 2001 mi oluyor.?? Başka seçim yapamzmıyız.Bu sekilde 30'u dolduruyor
elif     2017-06-29 Ortaogretim lise mezunu hemsireyim yaz staji olduğundan mezun olamadık kpss den 85 aldım branş sıralaması 4000 2018 e kadar atanır miyim
Iğdır     2017-06-28 Arkadaşlar sonuçlar nezaman açıklanacak bilginiz varmı?
elif     2017-06-28 Ortaogretim lise mezunu hemsireyim yaz staji olduğundan mezun olamadık kpss den 85 aldım branş sıralaması 4000 2018 e kadar atanır miyim
ADMİN     2017-06-28 @Ezgi -Bölümünüzden alım yok demektir. 3001 kodlu yerlerin şartlarına bakabilirsiniz. 3001 kodlu yerlerde bölüm şartı yok önlisans için.
Ezgi     2017-06-28 Evet Kpssye girdim ama Dış Ticaret kodlarıyla ilgili herhangi bir yer bulamadım
ADMİN     2017-06-28 @Canan -Tercih yapabilirsiniz. ais.osym.gov.tr ye giriş yapıp başvurular kısmından 2017/1 bölümünden tercih yapavbilirsiniz.
ADMİN     2017-06-28 @Ezgi -2016 'da KPSS ye girdiyseniz evet.
Ezgi     2017-06-28 Merhabalar Ön lisans Dış Ticaret mezunuyum bu tercihlerde tercih yapabiliyor muyum?
elif     2017-06-28 Ortaogretim lise mezunu hemsireyim yaz staji olduğundan mezun olamadık kpss den 85 aldım branş sıralaması 4000 2018 e kadar atanır miyim
Canan     2017-06-28 Merhaba ben buro yonetim ve tıbbı sekreter mezunuyum orta ogretim puanım 63 tercıh yapabılırmıyım nasıl yaparım acaba
ADMİN     2017-06-28 @Mehmet Akif -Okulunuzdan bilgisayar dersi aldığınıza ve geçtiğinize dair belge almanız yeterli.
ADMİN     2017-06-28 @Ön lisans -10 Temmuz gibi bekliyoruz.
Mehmet Akif     2017-06-28 Merhabalar üniversitede aldığım dönemlik Temel Bilgi Teknolojileri dersi 6225 kodunu sağlar mı sağlarsa ne yapmam gerekir teşekkürler.
Ön lisans     2017-06-28 Admin sonuçlar tahmini kaç güne açıklanır (ayın kaçında)? Teşekkürler
ADMİN     2017-06-27 @Bayram -2017/1
Bayram     2017-06-27 Merhaba ben lise mezunuyum tercihimi 2017/1 yapicam yoksa 2017/6 ?
ADMİN     2017-06-27 @Ahmet özer -Okulu bitirmiş olanlar sadece.
Ahmet özer     2017-06-27 3389 kodunu guvenlik sertifikasi olanlarda tercih edebiliyormu yoksa okulunu okumis olanlarmi
ADMİN     2017-06-27 @Tuğrul -Önlisans olarak tercihinizi yapabiliyorsanız bir şey olmaz. Önlisanstan tercihe izin vermiyorsa sistem mezun olduğunuz okul ile iletişime geçmeniz gerekir.
ADMİN     2017-06-27 Sıralama öneml, değil en çok istediğiniz yer en son istediğiniz yere göre sıralayınız.
Tuğrul     2017-06-27 Bir önceki tercihlerde önlisans okulum gözüküyor du ve bu şekilde sınava girdim bu şekilde ilk tercihlerimi yaptım fakat şu an girdiğimde tercih için lise olarak gözüküyor eğitim durumum.
slm hocam meslek lisesi muzunuyum kpss de tercih yaparken siralama onemlimi oncelikli hsngi kadroları yazmaliyiz puanım 74     2017-06-27 slm hocam meslek lisesi muzunuyum kpss de tercih yaparken sıralama onemlimi öncelikli olarak hangi kadroları yazmaliyim puanım 74
ADMİN     2017-06-27 @Fırat -2018 Ekim'de. Bu tarihe kadar 2 merkezi tercih daha olacak.
ADMİN     2017-06-27 @Serap -Düz lise mezunu iseniz 73 puan ile bir yer gelmez maalesef. Gelse dahi okulu dondurmanız gerekecektir.
Fırat     2017-06-27 Öncelikle iyi bayramlar. Bir dahaki lise kpss sınavı ne zaman ve o zamana kadar kaç merkezi atama daha olacak acaba?
Serap     2017-06-27 Merhaba ben düz lise mezunuyum aynı zamanda lisans öğrencisiyim kpss de 73 puan aldım merkezi alımlarla tercih yaparsam gelir mi?? ve eğer gelirse ben okulu ve onu nasıl bi arada götürürüm
ADMİN     2017-06-27 @gızem -Sıralamanın tek önemi en çok istediğiniz yerin ilk sırada olmasıdır. Başka önemi yok.
gızem     2017-06-27 merkezı atamada tercıh yaparken sıralama önemlimidir
ADMİN     2017-06-27 @Tuncay Cihat 2016 KPSS 'ye girdiniz mi?
Tuncay Cihat     2017-06-27 Merhaba ben şuan lisans düzeyinden yeni mezun oldum kpssp3 puan türünden puanım var ama tercih bölümüne girdiğimde gerekli puan türünüz yoktur yazıyor. Eğitim bilgilerimdede lisans mezunu olduğum gözükmüyor ne yapmam gerek ?
ADMİN     2017-06-27 @hoca -Sözleşmeliyi kazandıktan sonra kurum ile konuşup istifanızı iletip geçebilirsiniz. -Sorun olmaz-
hoca     2017-06-27 Zabitalikda 1 yillik aday memurluk var mi? Eger var ise bu 1 yil içinde istifa edip sözleşmeli öğretmenliğe gecebilir miyim? Bircok yeri araştırdım bulamadim. Cevap verirseniz sevinirim.
ADMİN     2017-06-26 @kebabpci -İnşallah atanma belgenizi görürüz :)
kebabpci     2017-06-26 Demekki ataniyorum admin:)
ADMİN     2017-06-26 @Elif https://goo.gl/LyMbiy Bu linkteki yazı sizin sorunuza cevap verecektir.
Elif     2017-06-26 Merhabalar, Türkiye insan hakları ve eşitlik kurumunda eş durumundan tayin için bir engel yok değil mi? Özelleştirme idaresinde tayin durumu var mı? Teşekkürler
ADMİN     2017-06-26 @Melike -Okumanızda fayda var. https://goo.gl/Pf5NKe
Melike     2017-06-26 Merhaba. Bu alımlarda kadrolu olanlarda o şehirde kalma zorunluluğu nasıl oluyor 1 yıl mı 2 yıl mı nasıl? Sözleşmeli olanlarda nasıl? Teşekkürler
ADMİN     2017-06-26 @Selim -Yorum olarak yazılmayacak kadar uzun bir konu. Kurum içi, kurum dışı, sözleşmeliden sözleşmeliye, sözleşmeliden kadroya vs. durumlarına göre değişir.
ADMİN     2017-06-26 @Tuğrul - Tercih yapabiliyorsanız sıkıntı olmaz ama siz yene de mezun olduğunuz okulu arayarak mezuniyet durumlarını güncellemelerini söyleyiniz.
ADMİN     2017-06-26 @Halime -Merkezi atama ve düz memurluk diye bir ayrım yok. Merkezi atama ile alınan memurluklarda 2001, 3001 ve 4001 kodu ile alınan memurluklar için kullanıyoruz düz memur tabirini. Bu alımlar kadrolu.
ADMİN     2017-06-26 @Adnan özaslan -Devlet hastanelerinde kadrolu alım olduğunda başvuru yapmalısınız. Kazanırsanız geçebilirsiniz.
ADMİN     2017-06-26 @kebabpci -Mülakata çağrılanlar arasında ilk siz de gördük :)
Adnan özaslan     2017-06-26 Üniversite hastanesine atandım devlet hastanesi ne geçmek istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim ?? yardimlariniz için teşekkürler
Halime     2017-06-26 Sayın admin merkezi atama ile düz memurluk ikisinde de alımlar kadrolu mu? Bir de farkları nelerdir? Bilgilendirebilirseniz sevinirim.
Tuğrul     2017-06-25 Merhaba iyi bayramlar, Önlisans olarak sınava girmeme rağmen eğitim durumum lise olarak gözüküyor neden acaba?
kebabpci     2017-06-25 Admin merhaba ben içişleri büro görevlisi için basvurdum pazartesi mulakata girecegim ama gecen cuma günü iki sivil polis beni araştırmak için mahalleye gelmişti sorustrylardi ..bilgin var mi herkes i mi sorustruyorlar yoksa bazilarini mi yani polis herkesin evine gitmiş mi
Selim     2017-06-25 Kurumlar arasi geçiş nasıl oluyor
Kübra     2017-06-25 Ben ortaöğretim hemşirelik mezunuyum KPSS puanım 87 branj bazı siralamam 2274 diğer atamada atanma şansım var mı
ADMİN     2017-06-25 @burak -Hayır.
burak     2017-06-25 arkadaşlar acaba askerliğini yapmamiş kişi kazansa bile el altından askerligi yapılmamis diye eleme durumu olunurmu
ADMİN     2017-06-25 @Muhendis -Öyle bir durumda diğer KPSS ye girene kadar puanınızı kadrolu atamalarda kullanamazsınız. Sadece sözleşmeli alımlarda kullanabilirsiniz.
ADMİN     2017-06-25 @Mehmet Akif -2017 KPSS puanı ile sorunsuz geçiş yapabilirsiniz öğretmenliğe.
ADMİN     2017-06-25 @YUSUF ALUÇ -Bölüm kodunuzu yazsaydınız bakardık :)
Muhendis     2017-06-25 Yapmış olduğumuz tercih gelse ve bu tercih ettiğimiz mesleğe gitmesek diğer tercihlere tercih yapabilir miyiz yoksa bi daha bu puanı kullanamaz miyiz. Teşekkürler
Mehmet Akif     2017-06-25 Hayırlı bayramlar ben 2016 KPSS ile zabıtalık veya düz memurluk için tercih vermeyi düşünüyorum eğer olurda atanırsam sonrasında 2017 KPSS ile öğretmen olarak atanabilirmiyim geçiş yapabilirmiyim sorun çıkar mı ?
YUSUF ALUÇ     2017-06-25 Bilgisayar programcılığı bölümü mezunuyum bölümümde alım var mı tercihlerdeki nitelik kodlarında göremedim (önlisans)
ümit     2017-06-24 Benim 88 puanım var atanma durumum nedir makine teknisyenim
ADMİN     2017-06-24 @Guler @Cnn Bölümünüzden alım olsa da olmasa da ortaöğretimliler 2001, önlisanslılar 3001 kodlu yerleri tercih edebilir.
Cnn     2017-06-24 Tıbbı sekreterim 63 puanım var lıse mezunuyum başka bolumlere tercıh yapabılırmıyım
Guler     2017-06-24 Ben att yim ama tercih kılavuzunda bulamadım var ama kaç kişi alacak
ADMİN     2017-06-24 @İbrahim -Bölümünüzden alım olup olmadığı ve branş sıralamanız önemli.
ADMİN     2017-06-24 @Gülce -Atamalar sonuçlanmadan öngörü yapamayız.
ADMİN     2017-06-24 @Ferit -Bilgisayar ile ilgili ders gördüyseniz gerek yok.
İbrahim     2017-06-24 86 puanım var önlisans ormancılık mezunuyum tercihlerde gelme şansı var mı admin
Gülce     2017-06-24 Merabalar, 88 kpss puanım var. Bu atamada doğu illeri için kararsızım. Kasım atamaları için herhangi bir öngörünüz var mıdır. Teşekkürler
Ferit     2017-06-24 Bilgisayar sertifikam yok adalet mezunuyum mebden onaylı bilgisayar sertifikası isteyenlere başvurabilir miyim?
ADMİN     2017-06-24 @Gizem -Bu konu hakkında bilgi yok maalesef.
ADMİN     2017-06-24 @Uğur -Okula devam etmeniz yerleştiğiniz kurumun iznine bağlı.
ADMİN     2017-06-24 @Fırat -Bu tercihte bir yer gelirde gitmezseniz diğer KPSS sınavına kadar kadrolu alımlarda puanınızı kullanamazsınız sadece sözleşmeli alımlarda kullanabilirsiniz.
ADMİN     2017-06-24 @Çiğdem -Evet
Gizem     2017-06-24 Merhaba. Belki bu konu hakkinda bilginiz olmayabilir ama yinede sormak istedim. Simdi pomemlerin onu on lisansada açılacak deniyo. Ben bu sene mezun oldum muhasebe bolumunden ama kpssye girmedim, simdi önlisansa pomemin onu açılırsa yeniden kpss yapilacakmi önlisans icin yapılır mi yahut alımlar eylül kasım arası olucakmis muhtemelen.
Uğur     2017-06-24 Merhaba ben önlisans işletme yönetimi mezunuyum fakat şuan lisans okuyorum (dikey geçiş yaptım) önlisanstan yerleşebilmem için okulu bırakmam mı gerekiyor ? Yoksa hem okuyup hem memur olabiliyor muyum?
Fırat     2017-06-24 Kolay gelsin öncelikle. Sorum şu: tercihler sonucu bir yer tutar ama gitmezsek sonrasında bize olumsuz bir etkisi oluyor mu daha sonra tercih yapmak istediğimizde falan gibi
Çiğdem     2017-06-23 Yine aynı normal atama süreci gibi oluyor yani, bir fark yok doğru mu anlamışım? Hiç bir bilgim olmadığından tekrar tekrar soruyorum kusura bakmayın
ADMİN     2017-06-23 @Çiğdem -Kadrolu düz memur iken tekrar KPSS 'ye girip branşınızda bir yer kazanarak bulunduğunuz kuruma bildirip geçiş yapabileceksiniz.
ADMİN     2017-06-23 @Ezgi -Düz memurluk çift yıl KPSS ile A grubu memurluk ise tek yıl KPSS ile mümkün olduğundan tek yıl puanı ile A grubu memurluk kazanıp kurumunuzda kadrolu iseniz izin alarak sözleşmeli iseniz istifa ederek geçebilirsiniz. Ayrıca sizin durumunuz ünvan değişikliği olduğu için nakil uyarısı sizi bağlamaz.
Çiğdem     2017-06-23 Tekrar sınava vs mi giriyoruz, nasıl oluyor geçiş bir bilginiz var mı?
Ezgi     2017-06-23 Merhabalar, düz memurluktan A grubuna geçiş var mı? Birde sözleşmeli atandıktan sonra 4+2 yıl orada kalmamak için tekrar kpss sınavına girip kadrolu yada sözleşmeli yeni bir yere başvurabilir.miyiz?
Ezgi     2017-06-23 Merhabalar, Nakil uyarısı sadecrie belediye ve il özel idareleri için verildi değil mi?özelleştirme idaresi için de bu durum geçerli mi? Teşekkürler
ADMİN     2017-06-23 @Çiğdem -Evet geçebilirsiniz.
ADMİN     2017-06-23 @ceyhun -Evet 2017/1
Çiğdem     2017-06-23 Merhaba kolay gelsin.sorum, 2017/1 de lisanstan 4001den düz memurluk tercih ettim, geldi diyelim sonrasında kendi branşıma geçiş yapabiliyor muyum? O süreç nasıl oluyor? Ben lisans fizik tedavi ve rehabilitasyon mezunuyum, puanım 86.5 sağlık atamasında gelmedi bunda gelir mi bilmem ama şansımı denemek istiyorum ilerde branşıma geçebilecek miyim onu öğrenmek istiyorum teşekkür ederim hizmet için iyi bayramlar herkese
ceyhun     2017-06-23 Akbank atm ye gittim fakat tercih 2017/6 ve 2017/1 secenekleri var tercih 2017/1 15 tl tercih ucretini yatiricaz demi merkezi atamalar icin
ADMİN     2017-06-23 @Kadir DeliKurt -Merkezi atamalarda gelmez. Açıktan atamalarda zorlamanız lazım.
ADMİN     2017-06-23 @Emrah -D ehliyeti olan B isteyen yere başvurabilir demek o. B ehliyeti olan D olan yere başvuramaz.
Kadir DeliKurt     2017-06-23 Hocam hizmetten dolayı öncelikle Teşekkürler kolay gelsin... 2005 düz lise sosyal bilimler mezunuyum ortaöğretim kpss puanım 81,65 sıralamam 79 binlerce 18 tane tercih yapabildim. Zabıta, düz memur, Bekçi ve hizmetli bölümlerine toplam 70 alım var Ardahan da yazdım Hakkari de atama şansım ne olur bu puanla geçerlilik süresince bir yere atanabilir miyim. Bu puan çok kötü bir puan değil yani
Emrah     2017-06-23 6514 özel koşulunda D sınıfı Ehliyet Istiyor. Benim B sınıfı var. D sınıfın içeriğine baktım B'yi de kapsıyor. B sınıfı ehliyetim işe yarar mı? Yoksa???
ADMİN     2017-06-23 @Mustafa.e -Bölümünüzden atanmak zor ise yapabilirsiniz. Ancak sınavların 2 yılda bir olduğunu unutmamak gerek.
Mustafa.e     2017-06-23 Lise kpss nin disinda baska sinava girmedim , baska puanimda yok , dediginiz gibi ise lisans diplomasini uzatirim almam
ADMİN     2017-06-23 @Mustafa.e -2018 yaz atamasında lisanslıların hangi puanla tercih edeceği belli değil şuan. O belli olmadan sizin durumunuzda belli olmaz.
Mustafa.e     2017-06-23 Simdi ben 2018 son atamasinda basvursam , durumum şu olur LISANS mezunu olarak askerde olacagim , lise kpsssinden alirlarmi beni
ADMİN     2017-06-23 @Mustafa.e - Yorum yapmak zor. Alım sayısı öteki atamalarda ne olur belli olmaz.
Mustafa.e     2017-06-23 Kpssp94 Puan turunde 82.6 puani ile makina teknolojisi/bilgisayarli makina imalati alaninda 123 siradasiniz. Hocam durumum ne olur 2061 kodlu atamalar 15 kisi dahi alinmiyor . ne yapayim diger atamalarda atana bilirmiyim.
ADMİN     2017-06-23 @Kamil - Bölüm kodunuz ya da 3001 kodu yoksa tercih yapamazsınız. Varsa tercih edebilirsiniz.
ADMİN     2017-06-23 @Deniz M. - 2018 lisans KPSS sonucu açıklandığı gün sizin önlisans puanınız KPSS ye girseniz de girmeseniz de iptal olacak. Burada önemli nokta Haziran atamalarında lisans düzeyindekilerin 2016 mı yoksa 2018 puanı mı geçerli olacak? Bu konu için kesin bir şey yok. 2016 puanları kullanılırsa sorun olmaz size.
Kamil     2017-06-23 Ftr teknikeri mezunuyum sgk 220 önlisans memur alıyormuş orayada tercih yapabilrmiyim
Deniz M.     2017-06-23 Benden öncede aynı isimde biri soru sormş. Aynı kişi degl ben muhasebe önlisans mezunuyum. lisanstan mezun olacgm. fakat 2018 lisans kpssye girmesem yine bu 2016daki puanımı 2018 haziran atamalarında kullanamazmıyım ?
ADMİN     2017-06-23 @Efe - Mezun olmuşsunuz ki sistem izin veriyor. Bir sorun olmaz. Tercihinizi yapınız.
Efe     2017-06-23 Ösym benim mezun olduğum bilgisinde değil ama tercihe izin veriyo atanacağım kurum mezuniyet belgesi isteyeceği için onu ne zamana kadar almam gerekir en son
oktay     2017-06-23 Meslek lisesi metal işleri bölümü mezunuyum kpss ortaöğretim den 74 puan aldım kendi bölümünden hiç alım yok sizce tercih yapmalıyım hiç şansım yok sanırım teşekkürler.
Caglar     2017-06-23 Merhaba benim p3 59 şansımız var mıdır acaba?
ADMİN     2017-06-23 @Rıdvan -2016 önlisans geçerli.
ADMİN     2017-06-23 @efe -Sistem tercih yapmanıza izin veriyorsa zaten mezuniyetiniz sisteme işlenmiş demektir. O yüzden tercih yapabiliyorsanız sorun olmaz.
ADMİN     2017-06-23 @Gulizar - İkisi ayrı tercihler. 2017/6 'daki bölüm şartını taşıyorsanız ikisinde de tercih yapabilirsiniz.
ADMİN     2017-06-23 @Hasan -Tercih ücretleri ile ilgili konu açtık. Memurluk ilanları bölümüne bakınız.
ADMİN     2017-06-23 @Emrh -Puan yetip yetmediğini bilemezsiniz. Tercih edenlerden puanı en yüksek olan kadroyu alır. Nitelik konusuna gelince evet hepsini taşımak zorundasınız. Ancak kalorifer belgesi isteyen kadrolar hariç. Bunlarda bir kalorifer belgesi olması yeterli.
ADMİN     2017-06-23 @Emrah -Önlisans puanı ile ortaöğretim bölümlerini seçemezsiniz.
ADMİN     2017-06-23 @Hüseyin Akarsu -İptal olmaz. İkisi farklı alanlarda kullanılıyor.
ADMİN     2017-06-23 @Cemal -Evet başvurabilirsiniz.
ADMİN     2017-06-23 @Deniz -Bizden bilgi almanıza gerektirecek durum yok. Bölümünüze göre tercih yapacaksınız sadece. Önlisans puanınız da 2018 lisans KPSS ye kadar geçerli.
ADMİN     2017-06-23 @Celal -Kadrolu.
ADMİN     2017-06-23 @Ahmet -2017/1 için para yatıracaksınız.
ADMİN     2017-06-23 @olsunartik -Onu bu atamalar sonuçlandığında anlarız.
Rıdvan     2017-06-23 2016 önlisans kpss ye girdim ocakta lisans mezunu oldum 2017 Mayıs lisans tan da girdim tercihler de hangisi geçerli
Cemal     2017-06-23 Kalorifer icin dogalgaz atesciligi belgem var kalfa ve ustalik yok basvuru yapabilirmiyim
Efe     2017-06-23 Merhabalar, üniversiteden yeni mezun oldum ama diplomamı daha alamadım çıkması baya uzun sürer diyolar, geçici mezuniyet belgesi alsam yeterli olur mu oluyorsa eğer bu belgeyi ne zamana kadar almam gerekiyor okuldan şimdiden teşekkürler
Gulizar     2017-06-23 Merhaba. 2017/1 ve 2017/6 her ikisine de tercih yapabiliyor muyuz. Teşekkür ederim şimdiden.
Hasan     2017-06-23 Tercihlerimi yaptım parayı nereye yatıracağım bilgilendirebilirmisiniz ?
Emrh     2017-06-23 Hocam tercih edicegimiz yerlere puanımızın yetip yetmedigini nasıl görebiliriz.Yani puana göre tercih.Birde Niteliklerin hepsini taşimak zorunlu mu ? Orta öğretim için.
Emrah     2017-06-22 Önlisans, Kontrol Otomasyon Teknolojisi Mezunuyum. Kisaca Önlisans Kpss puanimla, ortaöğretim tercihi de yapabilirmiyim.
Hüseyin Akarsu     2017-06-22 2016 kpss puaniyla tercih yaptığımız da 2017 kpss puani iptal olur mu
Cemal     2017-06-22 Benim sadece kalorifer atesciligi belgem var kalfalik ve ustalik yok kalorifere basvurabilirmiim
Deniz     2017-06-22 İyi günler ben 2016 önlisans kpss ye girdim bu ay lisanstan mezun olcam ama önlisanstan aldıgım puan yanar diye korkuyrum lütfen bilgilendirirmisinz
Deniz     2017-06-22 İyi günler ben 2016 önlisans kpss ye girdim bu ay lisanstan mezun olcam ama önlisanstan aldıgım puan yanar diye korkuyrum lütfen bilgilendirirmisinz
Deniz     2017-06-22 Isletme yönetimi önlisans mezunuyum 82.764 hocam hangi bilgiler gerekiyor sa gönder yim size bilgi almak istyorum sizden
Celal     2017-06-22 Benim anlamadığım bu atamalar kadrolumu yoksa sözlesmeli mi
Ayşen     2017-06-22 82 puanla şansım var mı peki . 90 altına düşmez diyenler var 4001 de . Lisans mezunuyum ben .
Ahmet     2017-06-22 Ziraat mobil den para yatırın diyor da orda iki oturum yazıyor hangisine yatırıyoruz parayi mobil de
olsunartik     2017-06-22 Admin merhaba demissiniz ya 4001 den 88 in altina düşmez kalan diğer atamalar için de mi geçerli yoksa bu atama için mi 88 un altina dusmez
Mustafa     2017-06-22 Güzel uygulama için teşekkür ederiz öncelikle.aslında tüm sıkıntıların temelinde alımların üst üste yığılması.merkezi atama başlıyor,bakıyorsun sydv ilani kendi sitesinde yayımlıyor.aynı şekilde 1 yıldan fazla zaman oldu tarim bakanlığı ilana çıkmamıştı.merkezi atama ile cakistirdi.ben bunların kasten yaptıklarını düşünüyorum.yüksek puanlilar 3 -4 defa tercih verip kadronun yanmasına sebep olacak.teşekkürler
Turan     2017-06-22 Tesekkur ederim
ADMİN     2017-06-22 @Ayşen - Evet belgesiz 4001 88 altına düşmez.
Ayşen     2017-06-22 82 puanla şansım var mı peki . 90 altına düşmez diyenler var 4001 de . Lisans mezunuyum ben .
ADMİN     2017-06-22 @Turan -Sıralamanın önemi yok. Sıralama en çok istediğiniz yere göre yapılır.
Turan     2017-06-22 Tercihlerde sıralamanın önemi var mı? Az tercih edilen yerleri basa yazarsak sansımız artar mı?
ADMİN     2017-06-22 @kader - Evet yeterli.
kader     2017-06-22 Simdi benim soyle bi sorum olucak ben onlisas mezunuyum ama duz memurluk istiyorum bazi kadrolarin sartlarinda m.e.b alinmis bilgisayar sertifikasi istiyor ama ben liseden bilgisayar bolumu mezunuyum o yeterli olur mu o kadrolara basvuru yapabilirmiyim
ADMİN     2017-06-22 @sefa Bu atamada eleme yok puanı en iyi olan kazanır. Atanana kadar kadroluda puanınız yanmaz. Sözleşmeliler de ise atanmanız sa atanmasanız da puanınız hiç yanmaz. Ayrıca 93 puana düz memurluktan branş sıralamanıza göre İstanbul'u bırakın başka şehrin de gelmesi garanti değil.
ADMİN     2017-06-22 @ahmet - Sorun olmaz.
ADMİN     2017-06-22 @gızem - Duz liseden imkansız gibi.
ADMİN     2017-06-22 @sevilay - O puana 2001 gelmez maalesef.
ahmet     2017-06-22 Ben normalde öğretmenim, hem memurluk atamasına hemde öğretmenlik atamasına başvurduğumda ikisi de çıkarsa nasıl yapıcam, memurluk ataması öğretmenlik atamasını etkiler mi? Yani mumurluk ataması çıkarsa öğretmenliği seçememe durumum felan olur mu?
Sefa     2017-06-22 İlk sorum osym tarafindan atandiktan sonra tekrar bir eleme mekanizmasi var mi mesela 4 kadroya basvurunca daha fazla insan mi cagirip iclerinden eleyecekler ikinci sorum yukaridaki durum gerceklesirse eger atandiktan sonra niteliklerim uysa bile beni elediklerinde diger merkezi atamada tercih yapma hakkim yanar mi ucuncu sorum 93 puan 1400 siralama ileistanbulda ortaogretim duz memurluk gelir mi simdiden tesekkurler
AHMET     2017-06-22 Ben lisans mezunuyum, hem liselerinkine hemde lisansın tercihlerini yapabilir miyim. Lisenin kpss ne girmedim
gızem     2017-06-22 puanım79 ortaogretım duz lise mezunuyum bu ve bundan sonrakı atamalarda atanma sansım olabılır mı
sevilay     2017-06-22 kpss ortaöğretim 2001 koduyla tercih yapabiliyorum puanımsa 73 sizce tercih yapmalı mıyım
Sedat     2017-06-22 Peki puan acisindan nasil durum ???
ADMİN     2017-06-22 @Sedat -Açıktan atama her hafta oluyor zaten. Her bölüme olmuyor. Memurluk ilanlarındaki çoğu ilanlar açıktan atama.
Sedat     2017-06-22 Aciktan atama ne zaman olacak ???
ADMİN     2017-06-22 @Muhamet -Bölümünüzden alımlar İŞKUR üzerinden oluyor genelde. İŞKUR Kamu İlanları bölümümüzü takip etmeniz gerekmektedir. Şu an için bölümünüze göre ilan bulunmamaktadır.
Muhammet     2017-06-22 İyi günler kpss p96 ortaogretim girişim var 62 puan aldım mobilya mezunuyum tercih yapmam gereken kurumlara nasıl tercih yapabilirim daha önce hiç başvuru yapmadığım için bilmiyorum bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz
ADMİN     2017-06-22 @Dilek -2017 'de girdiğiniz lisans sınavı ile bu tür tercihler yapamazsınız. Bu tür tercihler 2014 2016 2018 gibi çift yıl KPSS puanı ile yapılır. Şu an sadece 2016 ön lisans puanınız ile tercih yapabilirsiniz. Arıca lisans düzeyindeki bölümünüzden 2018 deki lisans KPSS ile başvuru yapabileceksimniz. 2018 KPSS 'ye girdiğinizde de ön lisans puanınız iptal olacak.
Dilek     2017-06-22 Merhaba daha önceki sınava önlisans olarak girdim ve halen tercih hakkım bulunmakta 2 yıl devam ediyor ya.. haziran 2016 da da lisans mezunu oldum ve lisans sınavında girdim şimdi tercih hakkım bundada var 2 sine birden tercih yapabilirmiyim teşekkürler..22.08.2016 önlisans sınav ilk tercih 29.12.2016 lisans sınav 22.03.2017 şimdi 2sinede tercih hakkı yapabilir miyim yoksa sistem tek mi verir lisansa izin verirse önlisans hakkım yanar teşekkürler
ADMİN     2017-06-22 @eylulnisa -Sözleşmeli atansanız bile bitmez.
eylulnisa     2017-06-22 Merhaba. Bi sorum olacak. Eğer merkezi atamalarda tercih yapip atanamazsam daha sonra başka kurumlara başvuru yapabiliyor muyum? Tercih hakkım bitmez değil mi
ADMİN     2017-06-22 @solin - Çok detay istiyorsun :) Ama şöyle söyleyelim isteyebileceğin en iyi sayılı kurumlardan biridir.
ADMİN     2017-06-22 @r.k - 2016 puanı
ADMİN     2017-06-22 @cüneytzsc -Maalesef 22 Haziran 1987 ve sonrası doğanlar 30 yaş sınırına takılmıyor. Siz takıldınız.
Bedevi     2017-06-22 Selamlar içinde umut olan herkese
ADMİN     2017-06-22 @gızem - Bölümünüz ve branş sıralamanız önemli.
ADMİN     2017-06-22 @Celal -Ehliyet veriliş tarihi en son 3 Temmuz diye yazmazsa başvuramazsınız. Şube ile görüşüp bilgi alsanız iyi olur.
solin     2017-06-22 :) :) evraklarla uğraşacagimi biliyorum admin teşekkür ederim yinede ama merak ettiğim tayin durumu yukselme maaş çalışma koşulları ek ödemeler falan
r.k     2017-06-22 Kpss 2016 puani mi yoksa kpss 2017 puani mi baz aliniyor?
cüneytzsc     2017-06-21 Bazi bölümlerde yas sarti 30 yasindan gün almamak diye 25.04.1987 dogumluyum bu sarti tasiyormuyum?? Tesekkürler
gızem     2017-06-21 kpss puanım 79 ortaogretım atanabılırmıyım bu atamalarda yada daha sonrakı atamalarda sansım var mı
Celal     2017-06-21 Direksiyon sınavını kazandım ama daha ehliyetimi almadım,B ehliyet isteyen pozisyonlara basvurabilirmiyim.
ADMİN     2017-06-21 @zeliha - Tercih yaptıktan sonra ücreti yatıracaksınız. 3 Temmuz son gün.
ADMİN     2017-06-21 @Celal -2018 lisans düzeyindeki KPSS 'ye kadar önlisans puanınız geçerli.
zeliha     2017-06-21 Tercih yaptıktan sonra mı para yatırılacak yoksa önce mi?
ADMİN     2017-06-21 @Kaplan - Evet geçerlidir.
ADMİN     2017-06-21 @Dilek -Hangi tarihlerde hangi sınava girdiğinizi açık yazar mısınız?
ADMİN     2017-06-21 @Halil -Bilgisayar dersi gördüğün için bilgisayar sertifikasına ihtiyacın yok. Atanırsan okuluna gider bilgisayar dersi gördüğüne dair belge alırsın.
Celal     2017-06-21 Önlisanstan kpss ye girdim, bu ay lisanstan mezun oldum kpss puanim yanar mı?
ADMİN     2017-06-21 @Hoca OSYM 'nin 2016/2 tercih listesi ve sonuçlarına bakmanız gerekmektedir.
Kaplan     2017-06-21 Emekleriniz için teşekkür ederim.ortaöğretimden başvuru yapacağım tercihte m.e.b onaylı bilgisayar kursu sertifikası istiyor o bende yok ama üniversite terkim ve okulda temel bilgi teknolojisi diye bilgisayar dersi almıştık transkript ile onu belgelesem geçerli olur mu daha önce 2013 yilindaki zabit katipliği aliminda kabul görmüştü
ADMİN     2017-06-21 @Tarik -2016 KPSS 'ye girmemişsiniz demek.
Dilek     2017-06-21 Merhaba daha önceki sınava önlisans olarak girdim ve halen tercih hakkım bulunmakta 2 yıl devam ediyor ya.. haziran 2016 da da lisans mezunu oldum ve lisans sınavında girdim şimdi tercih hakkım bundada var 2 sine birden tercih yapabilirmiyim teşekkürler....
ADMİN     2017-06-21 @Ertane06 -Puanınızı bir daha ki sınava kadar bütün sözleşmeli alımlarda sınırsız kullanabilirsiniz. Kadrolu yerleşince başka kadrolu da kullanamazsınız bir daha ki sınava kadar.
Halil     2017-06-21 Admin bankacılık ve sigortacılık bölümü için MEB onaylı bilgisayar serfikası gereklimi önlisans üzerinden tercih yapacağım liseyi bilgisayar bölümü olarak bitirdim sertifika ya bi etkisi olurmu teşekkür ederim
hoca     2017-06-21 Gecen atama da A ehliyetli zabita alımı kac paunla atandi acaba bi bilginiz var mi?
Tarik     2017-06-21 Kpss 2017/1 tercih yapacaktim ama gecerli bir kpss puaniniz yok yaziyor bu ne demek
Ertane06     2017-06-21 Admin kolay gelsin. Merkezi atamada tercih yaptığımızda bir yere yerleşemezsek, açıktan atama şansımız devam ediyor mu? Yoksa yeni puan mı gerekiyor. Cevap verirseniz sevinirim.
ADMİN     2017-06-21 @Mehmet keles - Her tercih için derken forma yazdığınız her kadro başına 15 TL mi demek istediyseniz cevabımız hayır.
ADMİN     2017-06-21 @Seyyid - 1 ile 3 ay arası değişir.
Seyyid     2017-06-21 teşekkür ederim çok sagolun .birde eğer zabıta ya atanirsak ne zaman başlarız bir bilginiz varmi
Mehmet keles     2017-06-21 Her tercıh ıcın mı 15tl odeyecegız
ADMİN     2017-06-21 @Seyyid Kurumun verdiği maaş hakkında bilgimiz olmadığı için tahmin yürütmemiz olanaksız.
ADMİN     2017-06-21 @AHMET -Aynı soruyu daha önce de sordunuz ona da cevap olarak hayır tercih edemezsiniz demiştik :)
Seyyid     2017-06-21 tahmini bir rakam verebilirmisiniz yaklaşık olarak ne kadar yani ve ek ödemeler varmi
ADMİN     2017-06-21 @Ümit - 2016 lisans KPSS 'ye girmediyseniz önlisanstan tercih yapacaksınız.
Serhat     2017-06-21 Admin cok tesekkurler baya panik yapmistim rahatladim :))
AHMET     2017-06-21 Ben lisans mezunuyum, hem liselerinkine hemde lisansın tercihlerini yapabilir miyim. Lisenin kpss ne girmedim
ümit     2017-06-21 Merhaba Ben 2016daki onlisansa bi kacgun farkla katildim daha gene 2016da mezun olup sonrada geçen ki A grubuna katildim. Benim merak ettigim onlisans düzeyindeki tercihlerde bulunabilirmiyim. Kolaylıklar.
ADMİN     2017-06-21 @Cansu -Evet.
ADMİN     2017-06-21 @Derya -Sadece 2016 KPSS puanı olanlar tercih yapabiliyor.
ADMİN     2017-06-21 @Seyyid - Net bilgimiz yok.
ADMİN     2017-06-21 @Serhat -Tarım bakanlığının tercihleri 23 Haziran'da başlıyor. Bu 2017/1 sizin bahsettiğiniz 2017/6 olan tercih.
Seyyid     2017-06-21 Çok teşekkürler üstad peki tahsildar maaşları hakkında bilginiz varmı belediye??
Serhat     2017-06-21 Selamlar tarim bakaninin alim yapilacak dedigi kadrolar bu alimlara dahilmidir acaba mesela klavuzda balikcilik teknolojisi muhendisligi programini goremedim bakan alinacak dedigi halde bilgi verirseni cok sevinirim
ADMİN     2017-06-21 @Deryaclk - Hayır gerekmez.
ADMİN     2017-06-21 @Seyyid - En zor tayini olan kurumlardan. Tayini unutun desek yeridir.
Deryaclk     2017-06-21 Merhaba iki yillik muhasebe ve vergi uygulamalari mezunum sonradan isletmeye tamamladim bilgisayar isletmeni sertifikasi almam gerekir mi basvuru yapmam icin
ADMİN     2017-06-21 @dilges - Evet
ADMİN     2017-06-21 @a.hmet Bölüm kodunuz nitelik kodunda yazmıyorsa tercih yapamazsınız o kadrolara. 3001 kodları hariç tabi. Yani olumsuz.
Seyyid     2017-06-21 çok teşekkür ederim birde il özel idarelerinde tayin hakkı varmi mesela hakkari ye atanirsak kendi memleketimize gelebiliyor muyuz??
ADMİN     2017-06-21 @Çlk 67 - Maalesef
Cansu     2017-06-21 Gecici mezuniyet belgesi ile tercih yapilir mi
ADMİN     2017-06-21 @Ayşen - Evet geçebilirsiniz.
ADMİN     2017-06-21 @Ahmet Ziya Olumsuz sonuçta bir şey olmaz ancak olumlu sonuçta o puanı diğer sınava kadar merkezi atamalarda kullanamazsınız. Sözleşmeli atamalarda kullanabilirsiniz.
ADMİN     2017-06-21 @Seyyid -Evet
dilges     2017-06-21 Merhaba admin 21 haziran tercihinden sonra 23 haziranda basliyacak olan tarim bakanligi tecihlerini i yapma hakkimiz var mi?????????
a.hmet     2017-06-21 Admin ameliyathane hizmetleri önlisans mezunuyum 3017 nitelik koduna tercih verebilirmiyim
Çlk 67     2017-06-21 Merhaba Admin Kpss ortaöğretim 68 puanım atanma olasılığım varmı tesekkur ederim..
Ayşen     2017-06-21 Ben Türkçe öğretmenliği mezunuyum. Bu Merkezi atamada atanirsam ve aynı zamanda önümüzdeki öğretmen atamasında da atanirsam . Memurluğu fes Edip ogretmenlige hemen geçebilir miyim acaba .
ADMİN     2017-06-21 @solin - Ne gibi bilgiler istiyorsun gününü evraklarla geçireceğin bir kurum yani :D
Koray Gel     2017-06-21 Ya ben bankacilik finans lisede elektrik mezunuyum 69 almisim bi yerleri yazmaliyim nereleri yazabilirim
Derya     2017-06-21 Bu 2017/1 tercihe kimler tercih yapabiliyor? 2017 Mayıs ayında lisans mezunlarının puanları açıklandı peki bizler tercih yapabiliyorsunuz?
Ahmet Ziya     2017-06-21 2016 önlisans KPSS ye girdim. Şuan başlamış olan 2017/1 de ilk kez tercih yapmak istiyorum.Tercih yaptığım durumda olumlu ve olumsuz alıcağım sonuçlar diğer tercih dönemlerinde tekrar tercih yapabilmemi etkiler mi?
ADMİN     2017-06-21 @Serpil -Maalesef.
ADMİN     2017-06-21 @Rain - Merkezi atamalar kadroludur. Açıktan atamaların ise yüzde 99'u sözleşmelidir. Bu merkezi atama oluyor. Açıktan atamalarda şansınız daha yüksek. Çünkü herkes açıktan atamayı takip etmiyor başvuramıyor.
Seyyid     2017-06-21 benim B sınıfı ehliyetim var 2011 yılında alınmış ben bu ehliyet ile batman belediyesi ön lisasns zabıta ya tercih verebiliyor muyum?? bu 7302 kodu ole alakalı soriyorum
solin     2017-06-21 Admin sgk tercih edersem gelir ama nasil bir kurum bilmiyorum kisaca bilgi verir misin
Serpil     2017-06-21 Admin ben dış ticaret mezunuyum. Ve bana uygun hiçbir tercih veremedim 64 puan kpss 7 tane tercih verebildm gelir mi sizce ihtimal varmıdır
Rain     2017-06-21 Admin merkezi atama ve açıktan atama arasındaki fark nedir? Mesela bugun baslayan tercihlerden burinde atanirsak bu merkezi atamami oluyor hangisinde şansımız fazla:(
ADMİN     2017-06-21 @Seher - Bölümünüzden alım varsa tercih yapmayı denemelisiniz. Bölümünüzden alım yok ise düz memurluklar 78 puan ile gelmez.
Seher     2017-06-21 Lisans calisma ekonomisi 78 puan tercih yapmalimiyim şans var mi ?
ADMİN     2017-06-21 @bktmosym -Düzelir. Sistemsel sorundur.
bktmosym     2017-06-21 acaba tapu kadastro okudum da benim mi bilgim yok. niye başvuru sürecinde bunun dışında bi tercih yok
Halil     2017-06-21 Admin bankacılık ve sigortacılık bölümü mezunuyum kpps puanım 72,23 atanma şansım varmı acaba teşekkür ederim.
ADMİN     2017-06-21 @yorulduk - Sorular cevaplanıyor. Atanır mıyım atanmaz mıyım soruları cevaplanmıyor artık.
yorulduk     2017-06-21 Yav admin benim sorum niye yanitlanmiyor programı indirmisiz arkadaşlara tavsiye ediyoruz ama sorumsuz yanitlanmiyor
ADMİN     2017-06-21 @Erol - Kendi bölüm kodunuz ve düz memur kodları dışındaki yerleri yazamazsınız.
Erol     2017-06-21 İletişim fakültesi radyo tv ve sinema mezunuyum nitelik kodu 4285 bunun yanısıra İletişim, İletişim Bilimleri, İletişim Sanatları, İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı (Multimedya), İletişim ve Tasarım, İletişim Tasarımı ve Yönetim (nitelik kodu 4273) seçebilirmiyim?
ADMİN     2017-06-21 @Zabıta - Kılavuz yayınlandığında kılavuzda koda bakabilirsiniz.
ADMİN     2017-06-21 @Önlisans lisans Bir aya başlarsın
Zabıta     2017-06-21 7302:Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Şoför ne anlama geliyor Şoför zabıta mı olunuyor
Ön lisans     2017-06-21 Admin Belediye de tahsildar veya zabıta olarak atanırsak ne zaman göreve başlarız?
ADMİN     2017-06-21 @nur -Kurumlara, mesleklere göre değişir. En iyi örnek inşaat mühendisi; inşaat mühendisi olarak atanırsa 3750 TL maaş alırken düz bir memurlukta 1500 -2500 arası alır.
nur     2017-06-21 Maaş farkı hakkinda bilginiz var mı ? Düz memur olduktan sonra kendi alanimiza geçiş imkanimiz var mı ?
ADMİN     2017-06-20 @nur -Maaş farkı.
ADMİN     2017-06-20 @Eyüp -Sözleşmeye aykırı hareket yoksa işten çıkartılamazsınız.
nur     2017-06-20 Kendi alanından memur olmakla düz memurluk arasindaki fark ne ?
yorulduk     2017-06-19 Ama zabitaliga yas sarti koydular ondan tedirginim ondan yorumlamanizi istedim ehliyet olarak b sinifi var bende ..yorumunuz için tesekkurler
Eyüp     2017-06-19 4b li olupda sözleşmesi yenilenmeyen yada durup dururken işten çıkartılan varmıdır. İş güvencesi yok yani?
ADMİN     2017-06-19 @yorulduk - Bu alımda yeni mezunlar da tercih yapacağı için bir yer gelmeyebilir ama diğer merkezi alımda şansınız var. 4001 'de ehliyet gibi belgelerin önemi çok yüksek. Zira en son yapılan 2016/2 tercihlerinde A2 ehliyeti olan 87 puanla Zabıta Memuru oldu.
ADMİN     2017-06-19 @Sinan -Lisans düzeyinde KPSS 'ye giremediğiniz için geçerli.
yorulduk     2017-06-19 Admin merhaba yas 32 puan 87.5 4001 den bu alim ya da diğer alimda atanma sansim ne biliyorum değerlendirme yapmiyrsunuz ama yorumunuzu merak ediyorum teşekkürler..
Sinan     2017-06-19 Merhabalar 2016kpss orta öğretim sınav puan im 2017lisans bitirdikten sonra geçerli mı diploma aldım ama hala tercih yapabilirmiyim atansam sıkıntı olur mu tesekkurler
ADMİN     2017-06-18 @Orhan - Bu tercihler zaten 2016 yılında yapılan KPSS için geçerli.
ADMİN     2017-06-18 @Murat - Belge istemeyen düz memurluk puanları 86 altına düşmez gibi.
Orhan     2017-06-18 Merhaba Kpss 2016 sınavına girdim fakat 2017 kpss'ye girmedim. 2016da almış olduğum puanla 2017ye başvurup tercih yapabilir miyim ?
ADMİN     2017-06-18 @ibrahim - Maalesef 54 puan ile şansınız görünmüyor. 2018 KPSS ye şimdiden düzenli olarak çalışmanızı tavsiye ederiz.
İbrahim     2017-06-18 Merhaba 54 puanla nereye girebilirim çöpçülüğe bile razıyım lisans mezunuyum
Murat     2017-06-18 Admin lisans mezunu p3 79 düz memurluk gelir mi? Teşekkürler.
ADMİN     2017-06-18 @nur -Atanma durumu ile ilgili değerlendirmelerimiz bitti Hocam.
nur     2017-06-18 Selam admin. 68 puan aldim atanma durumu olur mu acaba? ??
ADMİN     2017-06-17 @Emre Emre - Bilgisayar sertifikanız var sayılır.
Emre Emren     2017-06-17 Merhaba. Benim şöyle bir sorum olacak. Ben işletme lisans ve bilgisayar ön lisans mezunuyum. Düz memurluklarda nitelik olarak bazi kadrolar bilgisayar sertifikasi istiyor. Bilgisayar ön lisans mezunu olmam hasebiyle bu kadrolara ben basvurabilir miyim?
ADMİN     2017-06-17 @Cemal -Kalorifercilikte 4 tane -kalorifer belgesi- isteniyor ve sizde bunlardan bir tanesi var ise başvuru yapabilirsiniz. Diğeri üçünün de olmasına gerek yok.
Cemal     2017-06-17 Ama bazi kodlarda ustalik bazilarinda kalfalik istiyor bende sadece m.e.b. onayli dogalgaz atesciligi var
ADMİN     2017-06-17 @Cemal -Diğer belgeler de kalorifer belgesi ise sahip olmanıza gerek yok. Kalorifer dışı ise sahip olmanız gerekli.
Cemal     2017-06-17 Kalorifer atesciligi belgem var diger koddaki belgelere sahipmi olmaliyim
ADMİN     2017-06-17 @Hidayet -Atansanız dahil yerleştirilmeniz yapılmaz göreve başlayamazsınız. Bir de diğer KPSS sınavına kadar merkezi tercihler için bu puanınız yanar. Kazanamazsanız bir sıkıntı olmaz.
ADMİN     2017-06-17 @Ön lisans -Belediyelere göre değişim gösterebiliyor ancak geneli 2200 üstü
ADMİN     2017-06-17 @Ysn -Sahte KPSS puanı ile yıllarca öğretmenlik yapan bile oldu devlette :)
Hidayet     2017-06-17 Merhaba Bazı kadroların nitelik kodunda en az 5 yıldır istenilen sürücü belgesine sahip olması gerekir diye bir madde var. Ben istenilen sürücü belgesine 3 senedir sahibim. Bu nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapalirmiyim. Başvuru yapmam dahilinde herhangi bir sıkıntıyla karşılaşırmıyım. Yardımlarınız ve yapmış olduğunuz uygulama için teşekkürler.
Ön lisans     2017-06-17 Admin öncelikle emeğin için teşekkürler. Belediye de tahsildar ve zabıta maaşı hakkında soracaktım?
Ysn     2017-06-17 Yaştan dolayı 1 gün bile olsa olmuyor tamam da her şey o kurumda bitmiyor mu?Yani alan kurum isterse 1 hafta bile geçmiş olsa o kişiyi alamaz mı?
Ysn     2017-06-17 Tamam 1 gün bile olsa yerleşemem ama.her şey ordaki kurumda bitmiyor mu?yani ordakiler görmezden gelirse yani 1 ayı geçse bile atama olmaz mı?
ADMİN     2017-06-17 @Ysn -1 gün bile olsa kazansanız dahi yerleştirilmeniz yapılmaz.
Ysn     2017-06-17 Admin bazı bölümler için yaş sınırı konmuş.ben 01.06.1987 dogumluyum ve galiba 20 gün ile kaybediyorum.Acaba tercih yapsam atanır mıyım?
deniz     2017-06-16 Isletme yönetimi önlisans brans siralamam 243 atanma şansım var mı hocam
Serdar     2017-06-16 Yerel yönetimler 89.5 atanirmiyim
ADMİN     2017-06-16 Atanma durumlarına değerlendirme yapmayı durdurduk. Alımlar maalesef yine çok düşük. Bütün arkadaşlara başarılar dileriz.
ADMİN     2017-06-16 @Ruveyda -Şimdilik e-devletten tercih rehberini kullanabilirsiniz. Kılavuz tercihler başladığında yayınlanır.
ADMİN     2017-06-16 @derin -Kadroluya geçişte hiç bir engel bulunmamaktadır. Sorunsuz geçebilirsiniz.
ADMİN     2017-06-16 @Seyyid -Evet.
Halil     2017-06-16 Admin bankacılık ve sigortacılık bölümü mezunuyum kpps puanım 72,23 atanma şansım varmı acaba teşekkür ederim.
Ömet     2017-06-16 Merhaba ben lise çıkışlı Elektrik Elektronik Bölümü mezunuyum. Ortaogretim 2001 koduyla tercih yapacağım. Puanım 75 Merkezi atamalarda puanlar en son kaça düşer? Ben bu puanla atanma şansım nedir? Teşekkürler.
Ruveyda     2017-06-16 Tercih klavuzu na nereden ulasabiliriz
kebabpci     2017-06-16 Admin yas 31 puan 87.64 4001 den atanma durumum ne
derin     2017-06-16 Iyi günler kolay gelsin benim bir sorum var ve ben bunu her kese sordum ama kimse net bisey bilmiyo admin ben 4B li olarak atandim büyük ihtimalle bayramdan sonra görev başı yapacam ben 21 haziranda kadroluya tercih verirsem ve gelirse 4b den kadroluya geçebilir miyim bunun herhangi bir yaptırımı yada bekleme süresi var mi
Seyyid     2017-06-16 büro memuru unvanından ambar memuru unvanına geçmek mümkün mü? büro memuru iç işlerine bağlı. Ambar memuru gümrük bakanlığına
ADMİN     2017-06-16 @Turan - Bu linke girerek nasıl bakalıcağını öğrenebilirsiniz. http://kpssgrup.com/haber/336/brans-siralamasi-nedir.html
Turan     2017-06-16 Kendi bölüm sıramıza nasıl bakıyoruz?
ADMİN     2017-06-16 @Misafir -Alım olduğunda bizden bildirim alırsınız. Alım yaparlarsa büyük ihtimalle Ağustos ayında yaparlar.
ADMİN     2017-06-16 @Zulfikar Kaya - Bu merkezi atamada maalesef.
ADMİN     2017-06-16 @Selim -Tahmin etmek mümkün değil. Hergün devlet kurumlarına personel alınıyor.
ADMİN     2017-06-16 @Deniz - Gerekli detayları vermemişsiniz. Ayrıca sıralama branş mı genel mi? Yorumları okuyunuz.
ADMİN     2017-06-16 @Seyyid - Evet
ADMİN     2017-06-16 @Seyyid - Hangi ünvandan hangi ünvana geçmek istiyorsunuz. Ünvan değişikliği yok ise mümkün değil.
ADMİN     2017-06-16 @Davut - Geçmiş yıllardaki. KPSS ile atamalarda 3001 kodu ile sıralamada 1400 de olup atanan da 300 de olup atanamayan da olmuştur. Umarım anlamışsınızdır ne demek istediğimizi.
Misafir     2017-06-16 Öncelikle herkese hayırlı geceler arkadaşlar 2016 kpss lise sınavını emek harcayıp hazırlandık bizler gibi binlercesi de tersane alımlarını bekliyor benim isteğim kpss takip adminin den olsun üyelerine kadar bir bilgisi olan tersanelerde tanıdığı olan haber verebilir mi yada yönlendirileceği birileri işi gücü bıraktık bu alimi bekliyoruz yaptığım is ise hergun rutin olarak forumlarda gezmek artık aktivite diyorum buna herşeyin hayırlısı diyoruz ama ne ses var ne seda ricam bir bilgi verin
Zülfikar kaya     2017-06-16 Puanım 80.08 sıralamam 79 du 70 Oldu . 2111 nitelikli bölümden (tesisat teknisyenliği) atanır mıyım
Selim     2017-06-15 Önlisans ataması
Selim     2017-06-15 2016 kpss ile şu ama kadar merkezi ve kurum atamalarında tahminen kac kişi atanmistir
deniz     2017-06-15 Benim sıralama 243.siradayim önlisans işletme atanma şansım nedir
Seyyid     2017-06-15 diğer atamayı değerlendirmek gerek ten kastınız 3.ve 4 atamalar mi
Davut     2017-06-15 Siralamam 3001 için uygun mu acaba
Seyyid     2017-06-15 iç işlerinden buro memurlugun dan gumruk ambara geçebilir miyim?
ADMİN     2017-06-15 @Seyyid -Maalesef B ehliyetinin merkezi atanması için genellikle 92 üstü gerekiyor. 3001 için şu anki sıralamanız uygun değil. Diğer atamayı değerlendirmek gerek.
Seyyid     2017-06-15 Üstad. benim puanım 88.29 bölüm ithalat ihracat iç işleri buro dan. gümrük ambar a geçebiliyormuşum? ayrıca normal 3001 atanma durumum nedir bölümüm de türkiye 1.si genel sıralama da 2198 idim.ama ilk atama da kaç kişi gitti önümden bilmiyorum şu anda.heralde sıralamam şu an 1800 lere inmiştir sağlık tan da önümde yaklaşık 900 kişi var. sizce ne olur merkezi dr de atanma şansım varmi sertifika ve 5 yıllık b sınıfı ehliyette var
ADMİN     2017-06-15 @Davut - E & D gibi ehliyetiniz varsa şoför olarak atanma ihtimaliniz çok yüksek. Ancak yok ise bölümlerinizden de alım olmazsa kritik sınırdasınız. Kritik olmasının sebebi yeni mezunlar ilk defa 21 Haziran'da tercih yapacaklar ve sıralamada sizden öndeler ise atanmanızı engelleyecekler. Şansınızı yüzde olarak belirtirsek %75. Başarılar dileriz.
ADMİN     2017-06-15 @Cas -Evet. 2016 KPSS puanları için zaten bu tercih :)
Davut     2017-06-15 Puan 89 genel sıralama 1300 ,bölüm sıralaması 7 ve 3 ( 2 bolum okudum ) önlisans
Cas     2017-06-15 Merhabalar. 21 haziran tercihlerinde mühendis olarak 2016 puaniyla tercih yapabilecek miyiz
ADMİN     2017-06-15 @Tuğrul -En son yapılan merkezi tercihte 5 gün önceden açıklanmıştı. Yani Cuma günü açıklanırsa sürpriz olmaz.
ADMİN     2017-06-15 @kebabpci -Bölüm şartı olması bekleniyor.
ADMİN     2017-06-15 @Seyyid -Teşekkürler. Sözleşmeli çalışırken başka bir sözleşmeli kuruma geçmek için görevi bıraktığınız tarihten itibaren 1 yıl beklemeniz gerekmektedir. Ancak bazı durumlarda beklemeye gerek yoktur. Bu durumlardan biri ünvan değişikliğidir. Örnek: İçişleri Bakanlığında büro memuru iken Gümrük Bakanlığında tekniker olacaksanız beklemenize gerek yoktur.
ADMİN     2017-06-15 @davut -1300 olan sıralamanız genel sıralama mı, branş sıralamanız mı? Ayrıca puan ve bölümünüzü de yazmamışsınız.
ADMİN     2017-06-15 @ben -Bu atamanın alımlarına bağlı. Bu sorunun cevabını diğer tercihler yaklaşırken değerlendirelim.
Tuğrul     2017-06-15 Tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak bilginiz var mı?
kebabpci     2017-06-15 Admin tapu kadrastoya 483 büro görevlisi alinacak bolum sarti var mi
Seyyid     2017-06-15 Hocam kolay gelsin.Ben gümrük bakanlığının mülakatın girdim. aynı zaman da tübitak ve iç işleri bakanlıklarının da sözleşmeli personel alim mülakatların a girdim.simdi sorum şu eğer iç işleri yada tübitak tan biri gelirse ve ben göreve başlarsam sonra gümrük bakanlığı açıklanır da kazanırsam gümrük bakanlığına geçiş yapabilir miyim?
davut     2017-06-15 Siralamam onlisansta 1300 atama ihtimalim var mi?
ben     2017-06-15 Hocam işletme önlisans 83puan 243.siradayim diğer alım larda atama durumum var mı
ADMİN     2017-06-15 @davut - Tercihler bitmeden geçici de ola bir belge almanız gerekmektedir. Yine de kılavuz yayınlandığında kontrol etmelisiniz.
davut     2017-06-15 Bu pazar direksiyon sınavım var,sınavı kazsnsam ehliyet sahibi sayilirmiyim tercihlerde
ADMİN     2017-06-14 @ben - Önlisans için bu ikinci atama.
ADMİN     2017-06-14 @Adnan - Evet
ben     2017-06-14 Bu kaçıncı merkezi atama hocam 83 işletme önlisans 243.siradayim diğer atama da atanirmiyim
adnan     2017-06-14 ben bilgisayarlı muhasebe ve vergi uygulamaları bölümü mezunuyum.6225 kodu olan yani MBO li bilgisayar sertifikam.yok.yinede bu kodlu alanı seçebilimiyim.
ADMİN     2017-06-14 @mesut - Bu tercihlerde 2017 puanı geçerli değil. 2016 KPSS ye hangi düzeyde girdiyseniz o düzeyde tercih yapacaksınız.
ADMİN     2017-06-14 @Mehmet Akif - Evet
ADMİN     2017-06-14 @muko - Tek yıldaki puanlar Öğretmenlik, POMEM, SYDV gibi alımlarda kullanılıyor. Önceden de dediğim gibi 2018 KPSS önemli sizin için.
mesut     2017-06-14 Ben normalde önlisans mezunuyum.Ama bu senede lisans mezunu oldum.Lisansttan da bu sene KPSS 'ye girdim.16.Haziranda sonuçlar açıklanacak.Ben bu durumda hangi KPSS puanımla tercih yapma hakkına sahibim.Önlisans mı yoksa Lisanstan aldığım KPSS puanımla mı tercih yapacağım
ADMİN     2017-06-14 @ben -Bu merkezi atamada maalesef.
Mehmet Akif     2017-06-14 23 haziranda mezuniyet belgemi alacam tercih yapabilir miyim
muko     2017-06-14 admin ama ben 2017 kpss lisans alan icin girdim yani bu tercihi yapamiyor muyum nasil admin ya v valla cok sinirlendim nasil ya o zaman ben bu kpss ye niye girdim sonra mi tercih yapacaz
ben     2017-06-13 Hocam ben işletme yönetimi önlisans mezunuyum 83 puanim kendi bölümümde 243.siradayim atama durumum var mı
ADMİN     2017-06-13 @muko - Bu tercihler çift yılların tercihi. 2017 KPSS ile B grubu memuru olamazsınız. Yani 2017 lisans puanınız bu tercihte hiç bir işe yaramayacak. Doğrusu hiç bir tercihte yaramayacak. Sizin 2018 Lisans KPSS 'ye girmeniz gerekli. 1Sonuç olarak bu tercihte 2016 Ortaöğretim KPSS ile tercih yapacaksınız.
muko     2017-06-13 selam admin ben 2016 ortaogretim duzeyi 78puan aldim ve 2017mayis lisans kpss girdim simdi burda bu sene alacagim puanlamibtercih yapacam yani 2016 kpss artik tercih yapamiyom dimi
ADMİN     2017-06-13 @Merve -Maalesef.
ADMİN     2017-06-13 @Emrah - 21 Haziran - 3 Temmuz'daki alımlarda şansınızı denersiniz.
Merve     2017-06-13 Merhaba admin 2017 Mayıs ayında Kpss ye girdim bu Haziran ayında olucak seçimlere katılabiliyormuyuz.
Emrah     2017-06-13 90 puanım var Düz lise çıkışliyim Nasıl bir yol izlemeliyim Alınan hep sağlıkçılarr..
ADMİN     2017-06-13 @arkeolog -Tercih listesi hazırlanma aşamasında ve bu hafta büyük ihtimal yayınlanır. Yayınlandığında biz de sizle öğreneceğiz. Düz memurluk ise elinizde hatırı sayılır bir belge yok ise ya da olsa da o belge ile alım yok ise maalesef gelmez.
arkeolog     2017-06-13 merhaba hocam, arkeoloğum 2016 kpss den 81 puan aldım bir dahaki tercihlerde arkeolog alımı olur mu? veya puanımla düz memurluklarda şansım var mı?
ADMİN     2017-06-13 @Mervw -Maalesef tercih süresi dolduktan sonra alınan belgeler geçerli değil.
Merve     2017-06-13 Merhaba admin ben ehliyete yeni başvuru yaptım temmuz sonu gibi alacağım. Merkezi atamalarda B sınıfı ehliyet isteyen kadrolara başvurmamda bir sakınca olur mu ?
ADMİN     2017-06-12 @Tuğrul - Bu alımda 7 puan düşmesi bölümünüzden alım sayısına bakar Hocam. O yüzden açıkçası çok düşük bir ihtimal.
Tugrul     2017-06-12 Ben otomasyon teknisyeniyim gecen merkezi atamalar da tercih yaptığım yerler 88 ile kapattı benim puanım 81 bu atama da 7 puan süsler mi?
ADMİN     2017-06-12 @Emin -Elinizde belge varsa ve o belge ve bölümümüze göre alım varsa onları yazmanız atanmanızı kolaylaştırır.
ADMİN     2017-06-12 @Serdar - Evet iki bölümden de tercih yapabilirsiniz.
Emin     2017-06-12 89 puanim var tercih döneminde nasıl bir pozisyon belirlemeliyim
Serdar     2017-06-12 Önlisans mezunuydum ve bu sene başka bir bölümden daha mezun oldum (onlisans ) ama ilk okuduğum bölümden kpss ye girdim iki bölümden de tercih yapabilirmiyim acaba yardımcı olursanız sevinirim tekler simdiden
ADMİN     2017-06-12 @roza -Merhaba. Her kurum çalışma şartlarında, sosyal olanaklarda ve maaşlarda değişkenlik gösterir. Dört dörtlük ararsanız bulamazsınız. Mutlaka eksi yönleri bulunur. Yaşadığınız hayat standardını bilmiyoruz ama mutlu olamayacağınızı, geçinemeyeceğinizi düşünüyorsanız gidip de sözleşme imzalamak size zarar verir. Ancak şunu da bilmek gerekir ki atananlar gittiği bölgelere, çalışma şartlarına zamanla alışıyor. Bir iki yıl deneyip o arada kadrolu alımlara da başvurmayı deneyebilirsiniz.
ADMİN     2017-06-12 @İpek -Merhaba. Hemşirelerin tercih sonuçları diğer meslek gruplarına göre farklılık göstermektedir. Çünkü bir çok hemşire tercih yapmamakta ya da istediği ilin alımlarını beklemektedir. Sizinde branş sıralamanıza göre "bu tercihte" yerleşme şansınız gözükmese de belirttiğimiz nedenler sebebiyle yerleşme şansınız var. Bu tercihte olur olmaz bilinmez ama ilerleyen sağlık atamalarında mutlakla yerleşirsiniz.
roza     2017-06-11 Iyi günler admin ben önlisans işletme mezunuyum kpss puanim 88 karayollarina 4b li olarak atandim ve Memleketimden cok uzak bir yere atandim tek kalicam masraf cok olucak ve maaşlarin çok düşük olduğunu söylüyorlar bu arada büro memuru olarak atandim sizden iyi kurumlar hangileri bilgi almak Istiyorum sizce sözleşmeyi imzalamali miyim yoksa merkezi atamada kendi Memleketim gelene kadar beklemeli miyim şunu da soyliyeyim kesinlikle kadro yakma peşinde değilim mecburiyetten tercih vermeyi düşünüyorum
İpek     2017-06-11 Merhaba ben ortaöğretim hemşirelik bölümü mezunuyum puanım 87.24 siralamam 2076 (güncel değil ) 355 kişilik alınsa tercih yaptım ful dogu verdim gelme ihtimali nedir ? Kadrolu alım bundan hemen sonra mı olacak ?
ADMİN     2017-06-10 @Amedli - 2014-2016 yıllarındaki harita alımları ile 2016-2018 yıllarındaki harita alımları aynı olur ise atanmanız zor görünüyor Hocam.
Amedli     2017-06-10 Kpss puanım 84.49 harita teknikeriyim atanma durumu ne olur
ADMİN     2017-06-10 @Emine -Hemşirelikte üniversite mezunu olup olmanın 2014 yasasından sizin gibi etkilenmeyenler için pek bir farkı yok ama sağlık sektöründe yeni gelişmeler olabildiği için 4 yıllık hemşirelerin ilerleyen yıllarda mutlaka bir artısı da olacaktır. Ancak ortaöğretimde aldığınız 86 puanı lisansta 80 ve üzeri alabilir misiniz o da ayrı bir sorun.Kafanız karışmış olabilir. Özetle lisans mezunu olarak 80 puan ve üstü alırım ben diyorsanız okulunuzu bitiriniz.
Emine     2017-06-10 Merhaba.. Daha öncede yazmıstım lise mezunu hemsireyim. 86puanla 3binlerdeyim. Üniverstiede hemsirelik okuyorum şuan 2.sınıf oldum. Bu sözlesmeli alımda tercih yapmak istemiyorum okulumu dondurmak zorunda kalıyorum çunku eğitim durumundan aldıramıyorum. Korkuyorumda bi yandan ya hic atanamazsam diye. Size sorum tercih yapmalı mıyim ? 12500 alımın ardından kadrolu atamalarda hemsire alımları ne durumda olur ? 2018e kadar gecerli puanim o zamana kadar kadrolu atanabilir miyim ?
ADMİN     2017-06-09 @Sağlıkönlisans - Evet 15 TL
Sağlık ön lisans     2017-06-09 Admin 12.500 sözleşmeli sağlık alımında tercih için para yatırıyor muyuz ve ne kadar? Teşekkürler
ADMİN     2017-06-08 kebabpci - 4 yıllık
kebabpci     2017-06-08 Admin ben 30 mayis 2013 te ehliyet aldim simdi haziran atamasi olduğunda benim ehliyetim kaç yillik oluyor ..teşekkürler
ADMİN     2017-06-08 @kebabpci. -4001 ile kaç kişi alınacak bilmiyoruz ama bildiğimiz bir şey var o da yeni mezunların da bu atamaya yükleneceği. 85 altına düşmesi büyük sürpriz olur. Tahminimiz 88 'de kapatır.
kebabpci     2017-06-08 Admin merhaba 4001 de puan kaça düşer tahminince tabi ne olacak bilemeyiz ama tahmin ve analizinizi öğrenmek istiyorjm
ADMİN     2017-06-08 @Nurcan -2016 KPSS 'ye girdiyseniz tercih yapabilirsiniz. Ancak olur da kazanırsanız 657 'den 657'ye geçmek için bazı şartların oluşması gerekiyor. Çalıştığınız kurumdan muvafakat almanız gerekir. Kurum muvafakat vermez ise daha iyi maaş, üst pozisyon vs gibi şartlar ile dava yoluyla da geçebilirsiniz.
Nurcan     2017-06-08 Şuan devlette 657 ye tabi olarak çalışıyorum. Bölüm değiştirmek istiyorum. Bu atamalarda tercih yapabiliyor muyum. Yerleşirsem yeni atandığım bölüme başlayabilirmiyim. Şimdiden teşekkür ediyorum.
ADMİN     2017-06-07 @Halil -Bu atamada maalesef.
Halil     2017-06-07 Merhaba admin bankacılık ve sigortacılık bölümü mezunuyum kpps puanım 72,23 atanma şansım varmı acaba teşekkür ederim.
ADMİN     2017-06-07 @Hasan -Bu sefer ki tercihlerde yeni mezunlar da tercih yapacak. Bundan öncekinde mezun olamadıklarından tercih yapamamışlardı. Yeni mezunların puanlarının sizden yüksek olup olmadığını bilemiyeceğimiz için fikir üretmek zor. Umarım en kısa zamanda atanırsınız :)
Hasan     2017-06-07 İyi günler. Son merkezi atamada 3001 e 89.8 ile yerleşemedim en yakın tercihe 1 puan kaldı genel sıralamam 1100 Haziran'da atanma ihtimalim nedir
ADMİN     2017-06-06 Arkadaşlar 21 Haziran'a az kaldı bekleyelim görelim. Merkezilerde puanlar yüksekten kapatıyor o yüzden fazla da ümitli olmamakta fayda var.
yusuf     2017-06-06 Bu arada ilk atamada orta öğretimdn 151 alim olmustu bu atamada alimlar ustune cikar yoksa daha duser acaba tahminiz nedir admin
Yusuf     2017-06-06 İlk atamada teknisyenlik 91.2 ile sin bulmus bu atamada 2011 kodu icin ne kadar atama olabilir vede puan ne kadar daha dusebilir simdiden tsk ederim admin
ADMİN     2017-06-06 @Yusuf Merhaba Hocam. Puanınız güzel. Bu atama için birşey diyemeyiz ama diğer atamalarda şansınız var.
yusuf     2017-06-06 Tekrar mrhb admin bilgisayar bolumu 88.4 puanim genel siralama 8 binlerde brans siralamam ise genelde teknisyen alinmlarda oldugu icin elektirik bolumuyle ortak aalim oluyo orda siralama175 te 2. Atanma yada digeer atamada sansim nasıl
ADMİN     2017-06-06 @Nur -Tercih listesini 21 Haziran'da görebileceksiniz. Daha erken yayınlanırsa bildirim alırsınız.
nur     2017-06-06 Sosyal hizmet bölümü tercih listesi açıklandı mı ?
ADMİN     2017-06-06 @Nur - Tercihler başladığı günden bittiği güne kadar ki zaman zarfında yatıracaksınız.
ADMİN     2017-06-06 @Oğuzhan -Geçmiş yıllarda bölümünüzden alımlarda istenilen nitelik kodlarına bakabilirsiniz.
nur     2017-06-06 Admin 21 haziranda yapılacak olan merkezi atamada tercih yapabilmek için 15 tl ücreti ne zaman yatiracagiz bilginiz var mi acaba ? Simdiden Teşekkürler
Oğuzhan     2017-06-06 İyi geceler muhasebe finansman mezunları. Nasıl tercih yapabilir yada hangi niteliklere dikkat etmeli
ADMİN     2017-06-05 @Ayşe mor -Evet kadrolu Hocam.
Ayşe mor     2017-06-05 Hocam hemşirenin 90 aldım kadrolu mu bu atama
ADMİN     2017-06-05 @Aylin -Rica eder başarılar dileriz :)
Aylin     2017-06-05 Cok tesekkur ederim. Su anda ne yapacagimi sasirmis durumdaydim. O zaman ben yds calismaya basliyorum. Kpss icin yeni bir kaynak ihtiyacim yok sanirim 2018 yayinlari cikinca soru bazli calismaya devam edip 2018 kpss ve 2017 yds si ile hesaplanacak puanimla merkezi atamayi bekleyeceğim. Su yaptiginiz hizmetin karsiligi yok gercekten, cok tesekkurler. Umduklarınıza ulasiniz insallah.
ADMİN     2017-06-05 @Aylin -Bölümünüzden merkezi atamalar ile yerleşmeniz ilk tavsiyemiz. Sözleşmeli olarak bir kuruma girip aynı anda KPSS 2018 e çalışabilirim diyorsanız merkezide tercih yapıp kadro kesinleşince istifa edebilirsiniz.
Aylin     2017-06-05 Merhabalar, 2016 kpss puanim 73, brans bazinda siralamam 5516. Haliyle bu merkezi atamalarda sansim yok. 2017 kpssye girdim 85 ustu bir puan bekliyorum insallah. Ama tek yillarin da merkezi atamasi olmuyormus, yeni ogrendim ve yikildim. Yds puanim vasat ama guz sinavina kadar adam edebilecegime inaniyorum. 24 yaşındayım. Sizce 2018 kpss ye hazirlanip merkezi atamalari mi beklemeliyim yoksa 2017 kpss ile aciktan atamalarda mi şansımı denemeliyim? Yeni mezun deneyimsiz bilgisayar mühendisiyim.
ADMİN     2017-06-05 @memurolamadım -Bundan önceki lisans düzeyinde zabıta memuru 86, 8 ile kapattı.
ADMİN     2017-06-05 @Sena -21 Haziran'da 'ümidinizi kırmak istemiyorum' ama çok zor.
memurolamadim     2017-06-05 Hocam o zaman demiştiniz ya zabita memurluğu 86 ya kadar düşer lisanstan dediğinize gore düşmez o zaman yaniliyor muyum 2014 4. Aramada bile zabitalik 87 falan la kapatmis
sena     2017-06-05 HOCAM MERHABA BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİGİ MEZUNUYUM 2016 KPSS DE 72ALDIM 2017 KPSS 75- 78 GİBİGÖRÜNÜYOR YDS YE GİRMEDİM.21 HAZİRAN MERKEZİ ATAMADA ŞANSIM NEDİR?
ADMİN     2017-06-05 @memurolamadım -2014 daha iyi Hocam. Bu sadece lisans için değil önlisans ve ortaöğretim için de öyle. O yüzden atanma şansım var mı sorularına cevap vermek istemiyoruz. Geçen seneki 88 ile bu seneki 88 P3'te ortalama 2000 kişi fark var.
memurolamadim     2017-06-05 Hocam merhaba 2014 ile 2016 KPSS lisans puanlarini karsilastirdigimzda 2014 un 87 puanin siralamasi mi daha iyi yoksa 2016 KPSS puanin mi ...tesekkurler
ADMİN     2017-06-05 @Mehmet -Liste daha açıklanmadı Hocam
Mehmet     2017-06-05 İletişim Fakültesi mezunlarına dair özel tercih var mı ?
ADMİN     2017-06-05 @esma -Bölümünüz nedir? Branş sıralamanız nedir? KPSS ye hangi düzeyde girdiniz? Elinizde hangi işe yarar belgeler var?
ADMİN     2017-06-05 @merve - Şansınız çok yüksek. Atanınca bize yazmayı unutmayın :)
esma     2017-06-05 72 bilgisayar on lisans.atanma şansım varmı
merve     2017-06-04 Merhaba 26 Haziran'da Lisans Hemşirelikten mezun olacağım.Puanım 80,94 branş bazında sıralamam 821.21 Hazirandaki merkezi atamalarda atanma şansım nasıl? Teşekkürler
ADMİN     2017-06-04 @Zehra -Hakkari bile 89,5 ile kapattı düz memurluğu son alımda. Bence riske girmeyiniz, bölümünüzü de yazınız.
ADMİN     2017-06-04 @memurolamadim -Kaç kişi kaç puan ile başvuru yapar bilemeyeceğimiz için kaç ile kapatır bilemeyiz. Ancak 86'dan düşük olacağı kesin
zehra     2017-06-04 Merhabalar. Bende 2016 KPSS lisans'tan 83.5 aldım . Bölümüm bilgisayar mühendisliği. Ama memurluk yazmayı düşünüyorum. Atanma olasılığım nedir acaba. Şimdiden teşekkür ederim
memurolamadim     2017-06-04 Admin zabıta lisans düzeyinde bu alimda kaç puanla kapatir teşekkürler
ADMİN     2017-06-04 @Smile -Bölümünüz nedir? Branş sıralamanız nedir? KPSS ye hangi düzeyde girdiniz? Elinizde hangi işe yarar belgeler var? Bunları bilmeden fikir oluşturmak imkansız. Bir de bunları bize sormanıza gerek yok. Tercihinizi ne olursa olsun yapın bekleyin.
Smile     2017-06-04 Admin merhaba puanim 82.031 atanma şansim var mi tesekur edrim
İboows     2017-06-04 Hacı ön lisans anestezi mezunuyum zabıtalık yazmayı düşünüyorum kaç puana iner sence? Zabıtalık geldi diyelim sonradan istifa edip anesteziye başvurabilir miyim aynı puanla? Teşekkürler
ADMİN     2017-06-04 @Mahmut -Anadolu Lisesi mezunları da memur olabilir ancak KPSS puanları çok yüksekten kapatmaktadır.
Mahmut     2017-06-04 Anadolu Lisesi mezunları memur olabilir mi ? Olursa nasil bir tercih asamasi İzleyecektir ?
ADMİN     2017-06-04 @Yusuf -Genel sıralamanızı ve branş sıralamanızı da söyler misiniz?
ADMİN     2017-06-04 @genc 7-13 Haziran sadece sağlık mezunları için açılan bir kontenjan. 21 Haziran ise 2016 KPSS 'ye giren herkes için.
yusuf     2017-06-04 Mrhb admin ben lise mezunu bilişim teknolojileri bolumunde 88.4 puan aldim benim 2. Atamada yada diger merkezi atamalarda sansin ne kadar
genc     2017-06-04 Pardon 7 - 13 haziran diyecektim
genc     2017-06-04 Merhaba 7-13 mayista atama var ayrica 21 haziranda da mi atama var ?
ADMİN     2017-06-03 @mstf - 2018 Mayıs'taki sınava kadar bütün kurumlara başvurabilir bütün merkezi alımlarda tercih yapabilirsin. (kısa ve öz) :)
mstf     2017-06-03 Evet ben lisans düzeyde girmiştim .simdi 2016 KPSS ile ben kaç kere tercih yapacagim kisa ve öz:)) sizi de yorduk aramizda tartisiyoruz da ondan
ADMİN     2017-06-03 @mstf Sizin hangi düzeyde KPSS 'ye girdiğinizi bilmediğimiz için 4 kere merkezi tercih yapacaksınız dedik:) 2018 KPSS Haziran'da açıklanacak dediğiniz göre lisans düzeyinde girdiniz o zaman. Bu Haziran'daki tercih size göre 3. olurken ön lisans ve ortaöğretimler için 2. tercih oluyor. Yani lisanslılar 2016 puanı ile 2017 Kasım'da son "merkezi tercihlerini" yapacaklar. Diğerleri Haziran 2018 'de.
@mstf     2017-06-03 Anladim hocam ama 2018 KPSS haziranda aciklanacak ve alimlar da haziranda yapilacak yani otomatikman haziran atamasi 2018 KPSS ile yapilmiyor mu
ADMİN     2017-06-03 @mstf -Merhaba. 2016 B grubunda girilen KPSS puanları 2018 'de yapılacak B Grubu sınavlarına kadar geçerlidir. Bu ortaöğretim için bir daha ki ortaöğretim düzeyindeki sınava (2018), lisans için de lisans düzeyindeki sınava (2018) kadar geçerlidir. Yani 2016 KPSS B grubundaki her aday 4 merkezi atamaya da katılabilmektedir.
ADMİN     2017-06-03 @Eyüp Merhaba Eyüp Bey. Meslek değiştirmek sizin tercihiniz. 500 TL fark az değil. Ayrıca sizin gibi düşünüp de yapan yüzlerce memur var. Kazandıktan sonra istifa etmeniz yeterli.
@mstf     2017-06-03 Hocam merabalar biraz konu dişi ÖSYM nin aciklmasi su şekildeydi KPSS nin geçerlilik tarihi diğerinin aciklamasi ile son buluyor yani 2016 KPSS atamasi ile 3 atamami mi yapilacak 2018 haziran atamasi 2016 puaniyla yapılmayacak mi
Eyüp     2017-06-03 Slm Admin. Ben 2012 kpss sınavından branşım dışında 3001 de atandım. 3319 harita teknikeri branşım. 2016 kpss sınavından ise 86 küsür puan aldım sıralamam 175 lerde. Şimdi sorum şudur ben 657 kadrolu memur iken tapu sözleşmeli tekniker alacağı söyleniyor. Tercih yapmak mantıklımı? maaş olarak 450 500 arası artacak. İş güvenliği tedirgin ediyor. Ayrıca tercih yapsam nasıl yol izlemeliyim muvafakat almakmı grrekli? Teşekkür ederim
Ebru Alan     2017-06-02 Yardımlarınız için teşekkür ederim. Emeğimize sağlık
ADMİN     2017-06-02 @Fadime -Lisans KPSS sine girdiğinize göre lisans mezunu olduğunuz bölümün kodu ile tercih yapacaksınız. Bölümünüzden alım ya az olur ya olmaz diğer memurlukları da 4001 kodu yazan yerlerden seçerek dolduracaksınız. İlk tercihiniz olacağı için kafanız karışabilir. Yukarıdaki örnek tercihi incelemenizde fayda var.
ADMİN     2017-06-02 @Nail pancar -Alacak, alıyor, yakında, birkaç gün içinde gibi haberlere itibar etmeyiniz. 100 tane siteyi dolaşsanız yarın PTT alımı var sanırsınız :) Resmiyeti olmayan sayılardan, haberlerden ibaret. Bakan da haftaya başlayacak alım süreci demişti 2 hafta oldu daha başlamadı. Şubat'ta 2 - 3 bin demişti alınacak personel sayısını yarın karşımıza 1000 olarak da çıkarsa yine şaşırmayın.
Fadime     2017-06-02 Lisans kpsssine girdim ortaogretim degil efendim.kendi bolumum haricinde Acikogretim lojistik mezunuyum birde nasil tercih yapmaliyim hic bilmiyorum
Nail pancar     2017-06-02 Merhaba, gıda tarım Hayvancılık Bakanlığı 2000 personel alacağını açıkladı bunların kaçının gıda muhendisi olduğu açıklandı mi ? Bu soruyu iki gün öncede sormuştum Hayır dediniz ama gıda gündemi.com da açıklanmış ne kadar doğru olduğunu bilemedim
ADMİN     2017-06-02 @Devletçi Kız - İhtiyaca göre alım yapılır. Bir eşitlik söz konusu olmaz.
ADMİN     2017-06-02 @mstf 4001 kodu 84 puana kadar düşebiliyor. Bu atamada olmasa bile ileriki atamalarda kadro alırsınız.
Devletçi kiz     2017-06-02 Admin haziranda 813 tekniker alınacak bnm sıralama 703 ilk aramada 3319 dan 24 kişi aldilar fakat 3318 den bi 60 kişi falan aldılar bu alimda bizden fazla almaları gerekmiyor mu
mstf     2017-06-02 87.64 puanla 4001 den atanma sansim ne admin ehliyet de var teşekkürler
ADMİN     2017-06-02 @Ata -KPSS 2016 ile tercih yapacaksınız
ADMİN     2017-06-02 @Fadime -Hangi KPSS ye girdiniz geçen yıl?
ADMİN     2017-06-02 @Devletçi kız -Merhaba
ADMİN     2017-06-02 @Sevillllll -Evettttttt
ADMİN     2017-06-02 @Bekir Türk -Merkezi atamada yaş sınırı yok
ata     2017-06-02 Ben önlisans mezunuyum üzerine şu an lisans devam etmekteyim KPSS önlisans 2016 lisan2017 girdim ben tercih yaparken 2 yıllık kendı bölümünden mi yoksa 3001 den mi yapacağım menkul kıymetler ve sermaye piyasası mezunuyum
Fadime     2017-06-02 Iyi gunler. Benim bolumum uluslararasi tic ve pazarlama bu sene mezun oluyorum gecen yil kpss puanlarim 72 68 civari. Tercih yapabilir miyim bolum kodum nedir ? Nasil tercih yapmaliyim
Devletçi kiz     2017-06-02 Admin yine merhaba
Sevilllllll....     2017-06-02 Ben 2016da önlisans kpss ye girdim tercih yapabilecekmiyim
Bekir Türk     2017-06-02 Haziran atamalarında yaş sınırı kaç olacak
Berna     2017-06-02 Aynen 3391
ADMİN     2017-06-02 @Berna -Maalesef aynı sorunu yaşayan onlarca bölüm var. Hatta devlet kadrosuna alımı yapılmayan bölümler bile var. Bu arada yanlış yazdınız sanırım Halka İlişkiler bölüm kodu 3391 :)
ADMİN     2017-06-02 @Remziye - Merhabalar Remziye Hanım. 4 yıllık bölüm okurken 2 yıllık olarak mezun olan adaylar alansız olurlar. Örneğin 4 yıllık işletme okurken 2 yıllık olarak mezun olmaya kalkarsanız 2 yıllık işletme bölümü zaten olduğu için siz alansız olursunuz ve sadece 3001 ile tercih yaparsınız. ANCAK hemşireliğin 2 yıllık bölümü kalktığı için siz ön lisans hemşirelik bölümü mezunu olmuş oluyorsunuz. Bölüm kodunuz 3017 olmalı. Bu bizim fikrimizdir. DPB'nı arayarak teyit ettirmeniz gerekmektedir.
Berna     2017-06-02 Admin niçin halkla iliskilerden kadro vermiyorlar? 2014 kpss den 82 almıştım ve branş siralamam 75ti ama bu yıl kpss konusunu kapattım öylesine girdim ve 73 aldım siralamama dahi bakmadım merak ediyorum sadece neden 3393 kodu her atamada 3 kisiden fazla olamıyor
Remziye     2017-06-01 Mrhb ben lisans hemşireliği yarıda keserek ön lisans alansiz diploma aldım bu sene girdim KPSS ye ve 76 aldım bizim atamalarimiz nasıl oluyor anlamış değilim 9006 _ 3001 hepsini öğrendim fakat bir önceki sınavda bir arkadasim alansiz mezun olduğu halde sağlık memuru olarak atabildi
ADMİN     2017-06-01 @Birgül Merkezi atamalarda mümkün değil. Açıktan atamalar da ise çok şanslı olmanız gerek.
ADMİN     2017-06-01 İnşallah hepiniz atanırsınız :) Ancak bu merkezi atamalarda puanların yüksekten kapattığını unutmamalıyız. O yüzden kendimizi kaptırmamakta fayda var.
Birgül     2017-06-01 Düz lise mezunuyum atanma şansım var mı 65 puanla.
Burcu     2017-06-01 Lise muhasebe bölümü mezunuyum 62puanım ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz lütfen
aytekin     2017-06-01 Onlisan labaratuar ve veterinerlik mezunuyum branş sıralamam 100 atanma şansım varmı tşk.
E     2017-06-01 hemsirelik bolumu kac tane alim olacak
ADMİN     2017-06-01 @Neslihan -Bölümünüzden alımın kaç kişi olacağını bilemediğimiz için bir yorum yapamayız ancak sadece branş sıralamanıza ve puanınızın geçerlilik süresinin daha bir yıldan fazla olduğunu düşünürsek atanma şansınızın sonraki kadrolu atamalarda çok yüksek. olduğunu söyleyebiliriz.
ADMİN     2017-06-01 @Hakan -813 tekniker alımı sürpriz yapmazlar ise bu merkezi atamada bekleniyor. Beklendiği gibi olur da 813 tekniker 3319 kodu ile alınırsa zaten branş sıralamanız 615 olduğu için rahat atanır eşiniz.
Neslihan     2017-05-31 Hocam ben bilgi ve belge yönetimi mezunuyum. Koşa den 75 aldim. Siralamam 347. Kültür bakanlığı 200 tane sözleşmeli bilgi ve belge yönetimi mezunu aldi. Sözleşmeli olduğu için bu branş siralamsina etkilemedi. Benim sorum ise 21 haziran atamasinda şans nasıl olur Şimdiden teşekkür ederim.
Hakan     2017-05-31 Hocam kolay gelsin ben eşim için bir soru soracaktım Şimdiden teşekkür ederim vereceğini cevap için(3319 bölümü, 82,65 puanı halen çevre mühendisliği 3. sınıf öğrencisi ). Tapu kadastro 813 memur alımı için harita ve tapu kadastro mezunu alacağını açıkladı. Eşim her iki bölümün ortak sıralamasında 615. sırada. Atanır mı tavsiyeleriniz nelerdir?
ADMİN     2017-05-31 @Asuman -21 Haziran'daki gibi yapılan merkezi atamalarda ve bazı ilanlarda yaş sınırı bulunmuyor. Denk gelene kadar takibe devam etmek zorundasınız.
Asuman     2017-05-31 Hocam adaletten 83 aldim ama genel memurluk yaş sınırına takiliyorum: ( acaba yaş sınırı olamyan memurluklar var midir? 35 srun yapmayanlar
ADMİN     2017-05-31 @Kerim harman -Maalesef merkezi atamalarda bölümünüzden alım olmuyor. Tercih listesi açıklanınca yine alım olmayacaktır büyük ihtimal. Bölümünüzden açıktan atamalar ile alınıyor genelde. Bu tercihte beklentiye girmemenizi öneririz.
Kerim harman     2017-05-31 Hocam merhaba dün yazmıştım ancak yorumlara ulaşamadım. Hocam ben hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı bölümü mezunuyum kpssden 79 aldım kendi branşımdan sıralamam 15 ayrıca 3093den 17inci sıradayım sizce bu atamada atanabilir miyim
ADMİN     2017-05-31 @Filiz acar -Rica ederiz
ADMİN     2017-05-31 @Hülya10 Bölümünüzden 2017-2018 yılları boyunca alım olmazsa işiniz zor. Zira düz memurluk 85 ve üzerinde kapatıyor. Bundan önceki 2014 KPSS 'de şoför bile 85 ile alınmıştı merkezi atamada.
Filiz acar     2017-05-31 Teşekkür ederim ilginize
Hülya10     2017-05-31 Önlisans bankacılık mezunuyum puanım 84 bölümünden alim almazsa düz memurluk olabilir mi
ADMİN     2017-05-31 @Bilgehan -Teşekkür ederiz güveniniz için ancak olumsuz. :)
Bilgehan     2017-05-31 Admin puan ozel durum bilgilerini versem bi tercih serisi olusturabilir misin atamalar baslayinca :)
ADMİN     2017-05-31 @Ahmet 44 -21 Haziran ataması için kesin bir şey söyleyemeyiz ama genel olarak atanmak için puanınız yeterli. Sadece sabredin.
Ahmet 44     2017-05-31 Önlisans harita kadastro mezunuyum.puanim 87,branş sıralaması 100 lerde sayılır..atanabilir miyim!
ADMİN     2017-05-31 @Emine -Emine Hanım 2014 KPSS puanı ile ortaöğretim düzeyinde hemşire alımları 2015'te 82'lere kadar, 2016 yılında ise 78'lere kadar düşmüştü. 2016 KPSS 'de 2017/3 'te ise 90'larda kapattı. Alımlar geçtiğimiz KPSS dönemi gibi devam ederse Ekim ayında yapılacak Sağlık Personeli alımlarında atanırsınız. Haziran tercihleri için pek umut vermek istemiyoruz.
Emine     2017-05-31 Lise hemşirelik mezunuyum. Puanım 86. Sıralamam 3000lerde. Şansım ne sizce ? Bu atamada olmasa bile kasımda olur mu ?
ADMİN     2017-05-31 @Burcu - Bu tercihlerde zaten 2016 KPSS puanı geçerli 2017 KPSS puanları değil. Yani ön lisanstan tercih yapacaksınız.
ADMİN     2017-05-31 @Mehmet -Mezun olduysanız tercih yapabilirsiniz.
ADMİN     2017-05-31 @Nail pancar -Hayır açıklanmadı.
Burcu     2017-05-31 Önlisanstan 74aldim ve mayista lisanstan da girdim sinava.tercih yaparken lisanstan mi yapicam.onlisanstan yapamaz miyim.
Mehmet     2017-05-31 Yeni mezun oldum ama gecici mezuniyet belgemi 1 ay sonra alicam. Basvurmali miyim buna
Nail pancar     2017-05-31 Merhaba, gıda tarım Hayvancılık Bakanlığı 2000 personel alacağını açıkladı bunların kaçının gıda muhendisi olduğu açıklandı mi ?
ADMİN     2017-05-31 @Burçakhan soylu -Bunun da geçen ki tercihlerden farkı yok maalesef Hocam.
Burçakhan soylu     2017-05-31 merhabalar sosyoloji bölüm mezunuyum. 78 puanım var..bölümden dogru dürüst kadro acmamaktalar..ssizce hazranda birşeyler olabilirmi..
ADMİN     2017-05-31 @Nur Temmuz bitmeden açıklanır.
ADMİN     2017-05-31 @HÜSEYİN Dinçer -Reklamların dönüşü az olduğu için bu kadar çok çıkıyor Hocam. Kullanıcı sayısı arttığında reklamlar da azalacak. Bu dengeyi sağlamak zorundayız. Bir sponsor bulsak reklamları kaldıracağız ama hiç bir firma memur ilanları ile ilgilenmiyor :) Şöyle de bir şey söyleyelim. Haberler bölümümüze giriş bile yapamıyoruz maliyeti reklamlar karşılamadığı için. Bir süre idare etmek zorundayız anlayış bekliyoruz.
nur     2017-05-31 Tercih sonuçları ne zamana kadar açıklanıyor bilginiz var mı acaba ?
HÜSEYİN Dinçer     2017-05-31 Admin gardaşım şu reklamı azalt biraz ilanı okutmuyor. Bu kadar da olmaz
ADMİN     2017-05-31 @Ertuğrul -Bazen gecikme yaşansa da bu atamalarda en geç Ekim de başlanır.
ADMİN     2017-05-31 @Elif -Siz de biliyorsunuzdur ki ATT alımları azalmaya başladı. O yüzden sağlıklı bir yorum yapmak mümkün değil. Ama puanınız güzel. Bir yerlere yerleşebilme şansınız var.
ADMİN     2017-05-31 @Muhendis -"2016 KPSS ile sözleşmeli çalışırken 2018 KPSS de -merkezi tercih- yapabilir miyim?" diye soruyorsanız evet tercih yapıp atanabilirsiniz.
Ertuğrul     2017-05-31 Merkezi tercihler ile atandik ne zamn işe başlayabiliyoruz ?
ADMİN     2017-05-31 @Ömer -Merkezi atamada yaşa bakmaz puana bakar. Puanınız çok düşük Hocam.
Elif     2017-05-31 Ortaoğretim ATT bolumu mezunuyum.Kpss den 86.96 aldim atanma sanşim var mi ?
Muhendis     2017-05-31 Admin sözleşmeli olarak 2016 kpss de atansam ve çalışmaya başlasam. 2018 Kpss dende puan alsam o puanla tercih yapabilir miyim ve bu tercihle mühendislik yada memurluga atanabilir miyim. Yoksa sözleşmeli olarak çalıştığım için atama olmaz mı. Şimdiden teşekkür ediyorum
@ömer     2017-05-31 1980 doğumlu yum atanabilirmiyim
ADMİN     2017-05-31 @Ömer En yakınındaki ÖSYM bürosuna gidip resminizi güncelleyebilirsiniz. Orada fotoğraf çekip sisteme işliyorlar. 58 ile tercih yapabilirsiniz.
ömer     2017-05-31 Fotoğraf ın gecerlili sona ermiş ne yapmalıyım. 58 le tercih yapılıyor mu
ADMİN     2017-05-31 @Ayşe Bölümünüzden alım yoksa düz memurluk için merkezi atamalarda puanınız yetmez.
@ayse     2017-05-31 Ortaöğretim mezunuyum 78 puan aldim sizce bie yer gelir mi ?
ADMİN     2017-05-31 @Tuğba - Merkezi tercihler ile yerleşen aday bir daha aynı puanı merkezi tercihlerde kullanamaz. Ancak MEB'in kendi kurumsal başvururularında kullanabilir.
ADMİN     2017-05-31 @Ali - Maalesef Hocam.
ADMİN     2017-05-31 @Mehmet -Tercihin son gününden önce mezun olmanız yeterli.
ADMİN     2017-05-31 @Esilavsemih -Mezuniyet şart. Tercihler bitmeden mezun olmalısınız. Bonservisten önce mezuniyet aranıyor.
Tuğba     2017-05-31 Ben merkezi atamada atanirsam eyluldeki ogretmen atamasinda tercih yapmama engel olur mu?
Ali     2017-05-31 Bir çok alanda 35 yaş sınırı var bu konuda bir degişiklik bekleniyormu?
mehmet     2017-05-31 merhabalar seneye 2018/1 atamasinda tercih vereceğim diyelim ki büte kaldim ve büt son tarihi 17 haziran gectim mezun olma durumundayim ama yöksise mezuniyetim tercihlerin ortasinda düştü diyelim ben bu durumda tercih verebiliyormuyum yoksa 21 hazirandan once mutlaka mezuniyetin sisteme dusmesi mi gerekiyor tercih esnasinda dusmus olsa tercij yapmaya engel mi ? simdiden tesekkurler.
Esilavsemih     2017-05-31 Admin benim bir bonservisim 4 meslek sertifikam var onlisan son sinifim simfi bu sertifikalardan da tercih yapabiliyormuyum yoksa kendi mezuniyetimmi gecerli
ADMİN     2017-05-31 @Elif -Merhaba Elif Hanım. Açıktan atama dediğimiz kurumların kendi özel şartları ile yapılan atamalardır. Bu yüzden bütün kurumların ilanları birbirinden bağımsızdır. Ancak kendi içinde tek bir alımına başvurabilirsiniz. Örnek ile açıklarsak haftanın birinde SGK, İzmir Adliyesi ve Adana Belediyesi personel alıyor diyelim. Bu üç ilana da başvurabilirsiniz. Çünkü birbirlerinden bağımsızdır. Ancak bunlardan biri iki pozisyonda alım yapıyor ise siz o kurumun sadece bir pozisyonuna başvurabilirsiniz
ADMİN     2017-05-31 @Aylin -Merhabalar. Tercihlerde kullanacağınız puan 2016 KPSS puanıdır. Merkezi atamalarda ya da açıktan atamalarda sertifika ve belge istenen ilanlar ve istenmeyen ilanlar vardır. Belge olması daha çok ilana başvurabilmenize yardımcı olur. Ayrıca merkezi atamalarda tecrübe şartı aranmamaktadır ve yine açıktan atamaların %90'ında da deneyim aranmamaktadır.
Elif     2017-05-31 Merhaba admin, açıktan atamalardan 2 den fazla atamaya başvuru yapsam ikisi de geçerli olur mu? Yoksa sadece 1 tanesine mi başvuru yapmalıyım?
ADMİN     2017-05-31 @Filiz Acar - Sağlık raporundan ziyade çalışabilir raporu istenir. Ayrıca EKPSS 'ye bir engeli yoktur. EKPSS ile de de tercih yapabilirsiniz.
Aylin     2017-05-31 Merhaba, 2016 kpss puanim var ancak dusuk ve merkezi atamalarda bu puani kullanma durumum olmadi. Bilgisayar muhendisligi mezunuyum. 2017 kpss ye gy gk olarak girdim. Simdi benim merak ettigim konu su ki ben merkezi atamalarda atanmak icin cift yil olan 2016 yi mi kullanmak zorundayim yoksa bu sene girdigim kpss puani merkezi atamalara kadar aciklanacak mi? Gecerli bir sertifika veya belgem yok. Tecrube olarak gosterebilecegim bir is gecmisim de yok. Merkezi atamalarda bunlar bana engel olur mu
Filiz acar     2017-05-31 Ben engelliyim kpss ye girdim tercih yapsam saglik raporu isterlermi ayrica engelliyim diye atansam iptal olurmu bu tercihi yapsam ekpss de tercih yapabilirmiyim tekrar bu konu beni dusunduruyor hayirli geceler
ADMİN     2017-05-31 @ilkaynur -Teşekkür ederiz. Son merkezi alımlarda ön lisans Maliye bölümünden 19 kişi atanmış ve 90 küsür puanlar ile. Yine alımlar az olacağı için bölümünüzde beklediğiniz gibi puanlarda çok bir düşme olmayacaktır.
ADMİN     2017-05-31 @Mami -Taban Puanları adlı bölümümüzü inceleyiniz.
ADMİN     2017-05-31 @Güley -Tekstil bölümü gibi alımı olmayan onlarca bölüm var maalesef.
ADMİN     2017-05-31 @Yunus -Evet ön lisanstan başvurabilirsin.
ilkaynur     2017-05-31 Admin sizce tahmini önlisans taban puan kac olur sizin sezgileriniz güçlü keske içişleri icin sizin 80 altina inmez uyariniza dikkat etseydim cok uğrasmiştim 77 kpss önlisans maliye sadece bilgi amacli kesinlikle beklentim yok herşey kesinlikle sans ve torpil bu hayatta
Mami     2017-05-30 Atama yapılan bölümlere en son kaç puan ile alım yapıldığını nerden öğrenebiliriz?
Güley     2017-05-30 Ne zaman tekstil mühendisi alımı yapacaklar almayacaklarsa bu bölümleri kapatsınlar
yunus     2017-05-30 Admin 2016 KPSS ön lisans 2017 KPSS lisans b ikisine de girdim fakat daha lisans mezunu olmadım şimdi ben bu tercihler de ön lisans dan başvuru yapabilir miyim
ADMİN     2017-05-30 @Cemre -Taban puanları bölümüne bakabilirsiniz. Son Alımlar 2016/2 oldu merkezide. http://kpssgrup.com/haberler/taban-puanlari/
Cemre     2017-05-30 Admin dusuk puanlilar fakat bi turlu illere kac puanla yerlestikletini bulamadim bulmam icin yardimci olabilirseniz cok sevinirim
ADMİN     2017-05-30 @Yunus - Hocam karışıklık olmaması için ayrıntıları yazar mısınız? Hangi KPSS ya da KPSS'lere hangi gruplarda hangi düzeylerde, hangi yılda girdiniz? Net yazarsanız net cevap verebiliriz.
ADMİN     2017-05-30 @Salih Mezuniyet tarihiniz önemli Hocam. İlgili açıklamayı yazımızın son maddesine ekledik lütfen okuyunuz.
Salih     2017-05-30 Mezun olmadan başvuramıyor muyuz mezuniyete 1 ay kalmış şunun şurasında bir sonraki atamayı mı bekliycez :(
yunus     2017-05-30 Admin yine ben girebilirsiniz demişsin ön lisans tan tercih yapabilir miyim demiştim lisans KPSS ye de girip
Bilgehan     2017-05-30 Tercih suresine kadar mezun olurum 5 gun kaldi finallerin bitmesine gecici mezuniyeti filan alirim haftaya
ADMİN     2017-05-30 @Bilgehan -Tercih süresinden önce mezun olanlar başvurabiliyor ancak ÖSYM mezuniyet bilgilerinizi güncellemez ise sıkıntı yaşayabilirsiniz.
ADMİN     2017-05-30 @Yunus -Evet girebilirsiniz.
Bilgehan     2017-05-30 Tibbi laboratuvar teknikleri mezunu olacagim bu ay 80.3 puanim var tercih yapmalimiyim
yunus     2017-05-30 Merhaba admin,ben ön lisans mezunuyum şu an üstüne okuyorum lisans KPSS ye de girdim on lisans dan tercih yapabilir miyim
ADMİN     2017-05-30 @Özgür -Belediyelere alımlar olacak ama kaç belediye kaç kişi alacak bekliyoruz. Beklentileri düşük tutmak gerekiyor maalesef :)
Özgür     2017-05-30 Peki belediyeler alım yapacak diye bir şey duydum doğrumudur :)
ADMİN     2017-05-30 @Özgür -Ücret ile ilgili detayı yazımızda belirttik Hocam :)
Özgür     2017-05-30 Tercihlerde ücret ödeyecek miyiz
ADMİN     2017-05-30 @Cemre -Aynı bölüm mezunu yerleşen 20 kişinin puanları sizden yüksek ise yapabileceğiniz bir şey yok. Ancak sizden düşük ise onlar nereleri tercih etmiş?, Siz nereleri yazmışsınız? karşılaştırarak bir analiz yapmalısınız.
Semra aa     2017-05-30 Yine umudum yok yine yüksek puanlar. . Bende düşük.
ADMİN     2017-05-30 @Mustafa -Evet.. 2016 KPSS puanınız 2 yıl geçerliliğini koruyor.
Cemre     2017-05-30 83.5 puanimla ilk siralamada yerlesemedim fakat ayni bolum mezunu yaklaik 20 kisi yerlesti anlasilan yanlis yerleri tercih ettim peki dogru yeri nasil bilebiliriz
Mustafa     2017-05-30 2016 daki kpss puanıyla mı başvuracağız?