Cumhuriyet Üniversitesi 77 Personel Alıyor

Cumhuriyet Üniversitesi 77 Personel Alıyor
Cumhuriyet Üniversitesi 77 Personel Alıyor ADMİN

 Son Başvuru Tarihi: 3 Temmuz 2017

Cumhuriyet Üniversitesi çoğunluğu lise mezunu olan ve yine çoğunluğu sağlık bölümden 77 personel alıyor. 

Alım yapılacak pozisyon ve şartları tablosu için tıklayınız.

GENEL ŞARTLAR

 1. Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
 2. 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, Lisans mezunlarında KPSSP3, önlisans mezunlarınında KPSSP93 ve lise mezunlarında KPSSP94 puanları esas alınacaktır.
 3. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 4. Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak.
 5. Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması .
 6. Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
 7. Müracaatlar ilanın gazetede yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde Cumhuriyet Üniversitesi resmi internet sayfası www.cumhuriyet.edu.tr den ilan tarihi itibariyle temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte (belgelerin aslı görülerek Personel Dairesi Başkanlığınca onaylanmış) Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta,Fax ve internet kanalıyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
 8. Atanmaya hak kazanan adayların isimleri başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 5 (beş) iş günü içerisinde www.cumhuriyet.edu.tr adresinden ilân edilecektir. Bu ilân tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 9. Hemşire, ebe ve sağlık teknikeri unvanına atanmaya hak kazanan adayların tam teşekküllü hastaneden gece nöbeti tutmaya engel durumunun olmadığını gösteren heyet raporu almaları gerekmektedir.
 10. Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesine eklenen bende göre güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılacaktır. Söz konusu sonucun olumlu gelmesi halinde atamaları yapılacaktır.

İstenilen Belgeler:

 1. Başvuru formu
 2. Öğrenim belgesi
 3. 2016 KPSS sonuç belgesi
 4. Sertifika, çalışma belgesi ve sigorta döküm cetveli
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
ADMİN     2017-06-20 @Nur -Bazı kadrolarda sertifika, deneyim istiyor. Tabloyu inceleyiniz.
ADMİN     2017-06-20 @smyyzlk@gmail.com -Tabloda hangi bölümlerin hangi şartla başvuracağı yazıyor.
ADMİN     2017-06-20 @Elif fazli -Üniversite personel başkanlığını arayarak sormanız gerek.
Nur     2017-06-20 Istenilen belgelerde 4. Madde de sertifika felan diyo anlamadım ne sertifikası yada bn daha önce hiç çalışmadım bnm hic sigorta başlangıcım yok bn şimdi başvuramaz mıyım ?
smyyzlk@gmail.com     2017-06-20 Adalet mezunlari basvura biliyor mu ??
Elif fazli     2017-06-20 Belgerimi baskasina gondersem o basvurabilir mi
ADMİN     2017-06-19 @Elif kılıç -Üniversitenin personel başkanlığından şahsen.
Elif kılıç     2017-06-19 Başvuru nereden yapılıyor