Mübaşir Maaşı Ne Kadar?

Mübaşir Maaşı Ne Kadar?
Mübaşir Maaşı Ne Kadar? ADMİN

Mübaşir mahkemelerde tanık, sanık ve diğer tarafların mahkeme salonuna çağrılması, çağrılanların yerlerinin gösterilmesi ile görevli kişidir. Mübaşirlerin duruşma esnasında görevleri olduğu gibi duruşma dışında da görevleri olabilir. Bir sonraki dava dosyalarının uygun sıraya konulup hakimin eksiksiz inceleyeceği şekilde hazırlanması da mübaşirin görevidir. Zabıt ve hakim ile birlikte keşiflere çıkılması ve onlara yardımcı olunması da mübaşirin görevidir. Postaya verilecek evrakların belgelerin dosyaların postaya verilmesi, zabıt katipleri tarafından yazılan belgelerin hakim tarafından görülmesi ve imzalanıp geri getirilmesi görevi de yine mübaşirin görevleri arasındadır. Mübaşirler adalet bakanlığına bağlı olarak çalışırlar. Mübaşir olmak için Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş en az 70 puan almış ve Adalet Bakanlığı’nın gerekli yerlerine başvurmanız gerekmektedir. Mübaşir maaşları evli ve bekar mübaşirler arasında değişmektedir. Bekar bir mübaşir Ocak ayındaki zam ile birlikte 1980 lira maaş almaktadır. Ocak ayında alınan zam sonrasında ise maaşları 2140 liraya ulaşmıştır. Evli ve çocuklu mübaşirler bekarlara göre ortalama 80-90 lira daha fazla maaş almaktadırlar.

Mübaşir Maaşı Ne Kadar?
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
Onur     2017-02-04 Aynen bence bu maaş sistemine çeki düzen verilmemesi çok dengesiz.
Barbarossa     2017-02-03 Devletin her kadaemsinde maaş haksızlığı görüyorum. Örneğin nüfus dairesindeki memurlar hiçbişe beceremiyolar ancak o kadar maaş alıyolar üstüne üstlük doktor havası var vatandaşı azarlıyolar.
mert genç     2017-01-25 Bence çok maaş alıyorlar yorumu yanlış bir yorum, kanaatimce diğer meslek grupları az maaş almaktadır. Günümüz yeni mezun avukatlara 2.000 2.500 tl maaş ödenmektedir. Karşılaştırma yaptığımızda mübaşire 2100 avukata 2500 makul bir sonuç olmuyor
Hakan T.     0000-00-00 Bence yaptiklari ise bakacak olursak fazla maas aliyolar gorundugu gibi degil hersey