KPSS'ye Nasıl Çalışılmalı?
Utku Yalman

KPSS'ye Nasıl Çalışılmalı?

Kpss birçok kişi için hayatlarında dönüm noktası olan bir sınav olarak biliniyor. Sınavda başarılı olabilmek adına mutlaka düzenli bir şekilde çalışılmış olması gerekiyor. Sınava girecek kişilerin motivasyonunu iyi olması da sınavda olumlu etken olarak ele alınacak faktörler arasında yer alıyor. Kpss de başarılı olabilmek için yapılabilecek bazı uygulamalar sınavda iyi bir sonuç elde edilebilmesine katkıda bulunuyor. Kpss'ye hazırlanırken başarı sağlamak adına uzmanlar tarafından çeşitli tavsiyelerde bulunuluyor.

Kpss Çalışma Kılavuzu

  • Öncelikle doğru ve anlaşılır iyi kaynaklar ile çalışmaya başlanmalı.
  • İş hayatı ya da evde olma durumlarınızı göz önünde bulundurarak bir çalışma programı düzenlenmeli.
  • Çalışma programı işlerin yoğunluğuna göre gün içinde çeşitli saatler miktarınca uyarlanmalı.
  • Her ders için çalışma günleri belirlenmeli ve konuların tekrarı mutlaka yapılmalı.
  • Konu tekrarı yapıldıktan sonra bol bol soru çözülmeli.
  • Özellikle geçmiş yıllarda çıkmış olan Kpss soruları mutlaka gözden geçirilmeli.
  • Sınavla ilgili motivasyon çok önemli ancak kesinlikle stres faktörü haline getirilmemeli.
  • Çalışma düzenine kesintisiz uyulmalı.

Kpss Başarı Anahtarı

Sınava çalışmak, çalışma düzeni ve bilgilerin taze olması gibi durumlar başarı için olumlu etkenler olarak kabul ediliyor. Bunun yanı sıra beslenme ve dinlenme faktörünün de oldukça önemli olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor. Özellikle sınava günler kala sağlıklı beslenme, günde en az 8 saat uyuma, bol su tüketme gibi durumlara çok dikkat edilmesi gerekiyor.

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
Emin     2017-08-06 Bu uygulamayı yapan arkadaşlara çok teşekkürler emeginize sağlık Kpss ye defalarca girmiş defalarca tercih yapmış ama yerleşmemiş biriyim kpss 'nin başarı anahtarı ne çalışmak ne soruları iyi anlayıp doğru cevap vermek tek başarısı yüksek düzeyde birini tanımak bakan olur vali olur belediye başkanı hatta belediye meclis uyesi kaymakam varsa böyle aile dostu tanidik kpss 'den hemen başarı olursun ilk tercihte olmasa da ikinci tercihinde yerlesirsin şahit olduğun birçok olay var bu şekilde
ADMİN     2017-08-04 @Sayın Bu ay bekliyoruz.
Sayın     2017-08-03 İkm ilanı ne zaman çıkacak